Смяната на печки с климатици вдигна с 40% консумацията на ток в Западна България

Заради ниските температури през декември и това, че все повече домакинства заменят печките на дърва и въглища с климатици, потреблението на електроенергия от бита в Западна България е нараснало с близо 40 процента през декември, съобщиха от мрежовия оператор в региона – ЕРМ Запад на "Електрохолд", в петък. През декември средната температура е била 3.3 градуса, докато през ноември е била 5 градуса, а през октомври - 12.6 градуса, цитира дружеството данните на Националния институт за метеорология и хидрология (НИМХ). Анализите на електроразпределителното дружество показват необичайно високо потребление на електроенергия в някои райони на лицензионната територия, защото домакинствата там доскоро са използвали други източници за отопление.
Прочети цялата публикация



Как електромобилите превземат света
По-скъпи ток и парно с 3% и с 4.5% от юли изчисли енергийният регулатор
Скокът на цените и рисковете за Европа и България
Валежи и гръмотевични бури в Северозападна и Западна България
Анди Бърнъм обяви, че ще се кандидатира за поста на министър-председател на Обединеното кралство
Силна гореща вълна обхвана Европа, температурите на места достигат 40 градуса
523 млн. лв. за пътна безопасност стоят неизползвани, България е сред първенците по жертви на пътя
Слънчев старт на седмицата, но следобед идват бури и риск от градушки
Хванаха украинец с контрабандни лекарства и "маркови" стоки при влизане от Турция
Министър Енчо Керязов с приветствие по повод Международния олимпийски ден
Вихрен привлече Преслав Йорданов
Тежко челно меле край Русе, петима са ранени
Мощна буря оцвети в кървавочервено небето над Челябинск (ВИДЕО)
Политолози и журналисти призовават партиите да излязат с кандидатури за президент до края на юли
Екстремна гореща вълна в Европа: най-малко 18 жертви във Франция
Стрелба в библиотека в Калифорния, има жертви