София е произвела ток от близо 8500 т хранителни отпадъци през 2024 г.

Столична община е произвела през миналата година близо 1700 МВтч електроенергия от хранителни отпадъци, част от които е използвала за собствени нужди, а друга е продала, съобщиха от кметството в петък. През 2024 г. са обработени 8413 тона хранителни отпадъци в инсталацията на Столичното предприятие за третиране на отпадъци в Хан Богров.
Прочети цялата публикация



„Първата линия на защита” се срина при най-голямото огнище на рядък щам на ебола
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Археолози откриха артефакти от Римската империя край катедралата Нотр Дам
Министър Милошев представи данни за загуби на НДК и неправомерно увеличение на заплатите на ръководството
Нови украински атаки срещу ключова руска енергийна инфраструктура
Как електромобилите превземат света
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
Род Стюарт шашна публиката: Диша от кислородна бутилка, на косъм да припадне на сцената (ВИДЕО)
Сметната палата: Над половин милиард лева за пътна безопасност стоят неизползвани
Локомотив София на Любо Пенев преговаря с четирима национали
Хванаха украинец с контрабандни лекарства и "маркови" стоки при влизане от Турция
Министър Енчо Керязов с приветствие по повод Международния олимпийски ден
Вихрен привлече Преслав Йорданов
Тежко челно меле край Русе, петима са ранени
Мощна буря оцвети в кървавочервено небето над Челябинск (ВИДЕО)
Политолози и журналисти призовават партиите да излязат с кандидатури за президент до края на юли
Екстремна гореща вълна в Европа: най-малко 18 жертви във Франция
Стрелба в библиотека в Калифорния, има жертви