Роналдо избухна с два гола в Азиатската Шампионската лига
Отборът на Ал-Насър, в който се състезава звездата на световния футбол - Кристиано Роналдо, разби тима на Ал Уасл от Обединените Арабски Емирства с 4:0 в среща от 7-ия кръг на Азиатската Шампионската лига. С успеха момчетата на Стефано Пиоли се изкачиха на третото място в класирането на зона Запад, като изостават на три пункта от лидера Ал Ахли.
Самият Роналдо за пореден път доказа неподражаемите си футболни качества въпреки напредналата спортна възраст от 39 години, като той вкара две от попаденията в мача. Също така "Супер 7" стартира като титуляр и остана на терена до 81-вата минута, когато бе заменен от саудитския футболист Абдулрахман Гариб. Само след два дни - на 5-и февруари Кристиано Роналдо ще навърши 40 години, с което ще ознаменува и футболното си дълголетие.
Иначе преди Роналдо Али Ал Хасан даде тон на наказателната лекция на домакините в двубоя с гол в 25-ата минута.
След него дойде времето и за Роналдо, който в 44-ата минута покачи преднината на Ал-Насър след точно изпълнена дузпа, а след това в 78-ата оформи класиката след асистенция на Садио Мане. С това легендата покачи голмайсторската си сметка на 922 и 923 попадания, като той все още е в гонитбата да стигне заветните 1 000.
Крайният резултат оформи Мохамед Ал Фатил, който влезе на терена заедно с Гариб, който замени Роналдо. Той се разписа в 88-ата минута.
Следващият мач на Ал-Насър в турнира е след две седмици на 17-и февруари (понеделник), когато ще гостува в Техеран на иранския Персеполис.
Прочети цялата публикация