Михаил Александров: И стадион със 100 000 места ще е малък за ЦСКА
Техническият директор на ЦСКА Михаил Александров, който е натоварен с най-отговорната задача - реконструкцията на новия стадион "Българска армия", говори пред колегите от "Мач Телеграф“. Той разкри, че всичко около строежа върви по план и отбеляза, че и стадион със 100 000 места ще е малък за "червените" фенове.
„Реконструкцията на стадиона се развива точно по план. Избрали сме да работим с изпълнители, които са сред най-добрите професионалисти в бранша. В момента тече грубата работа и изграждането на стоманобетоновата конструкция на съоръжението. Това е втори етап, който следва демонтажа и съответно предхожда третия етап – довършителните работи. Засега работата е в срок. Осъществяваме постоянен контрол и подхождаме изключително отговорно към цялостния процес”, сподели Александров.
„Най-голямото предизвикателство е да се отговори на очакванията както на "червената" общност, така и на софиянци и цялото общество. „Българска армия“ се намира в един от най-хубавите столични паркове – Борисовата градина, и сме длъжни да работим, така че да не смущаваме нормалния живот на столичани. Смятам, че се справяме с тази задача, заради начина, по който предварително се изработват стоманобетонните елементи на конструкцията. Те се произвеждат извън обекта и се докарват готови само за сглобяване. Това елиминира праховото и шумовото замърсяване около стадиона. Екологията и устойчивото развитие са в основата на проекта, защото сме убедени, че софиянци заслужават това.”
„На ЦСКА няма да е достатъчен и стадион със 100 000 места, ако гледаме броя на привържениците. Няма съмнение, че това е най-обичаният български клуб. Капацитетът се определя от странични фактори, като изискването реконструкцията да се извършва в съществуващата чашка на старата „Армия“, както и от желанието ни на всяко място да бъде осигурено възможно най-добрата видимост към терена.”
Прочети цялата публикация



България въвежда еврото със смесица от ентусиазъм и страх
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
ЦСКА обмисля да номинира "Българска армия" за домакин на Суперкупата на Европа
Тръмп: Украинците се сражаваха храбро, но трябва да сключат споразумение. Въпросът с Донбас остава неразрешен СТЕНОГРАМА
По пътя с датите и календара на изхабената държава
Монтана с изненадващ избор за нов треньор, ето кой ще води отбора
Досиетата "Епстийн" не компрометират Тръмп, а Клинтън
Войната на Русия в Украйна: Какво знаем за руските загуби до момента
Страните от Европа се борят да увеличат армиите си - какъв е планът?
Предупреждение: Британците да се готвят за още студено време
Скандал! Американски войници в Бахрейн поръчали онлайн забранени в кралството анални тапи и вибратори ВИДЕО
ВК Левски си върна второто място в НВЛ
Българският посланик в Скопие след нападението: Притеснявам се за членовете на българската общност, които нямат защитата, с която се ползваме ние от посолството
Българският посланик в Скопие след нападението: Притеснявам се за членовете на българската общност, които нямат защитата, с която се ползваме ние от посолството
Омбудсманът: Няма да приема поста служебен премиер
Българският посланик в Скопие след нападението: Притеснявам се за членовете на българската общност, които нямат защитата, с която се ползваме ние от посолството
Клиент пристигнал с три бидона събрани монети, обменил ги в евро, блокирал банката
Куба реагира остро на "сделката" на Тръмп: Никой не ни диктува какво да правим
Тежка зимна обстановка и в Истанбул, утрешният ден ще бъде неучебен и неработен за някои граждани