Бившият хърватски премиер Иво Санадер забелязан на свобода въпреки присъдата си
Бившият хърватски премиер Иво Санадер, който изтърпява присъда от 18 години затвор за корупция и злоупотреби, беше видян да се разхожда в Загреб, съобщава хърватският сайт Дневник, цитирано от БТА.
На въпрос на хърватската телевизия Нова относно това защо Санадер е на свобода, от управлението на затворите и Министерството на правосъдието обясниха, че нямат право да разкриват информация за затворниците. Те обаче посочиха, че съществуват различни облекчения, като свободен уикенд или годишен отпуск.
Санадер е осъден на общо 18 години затвор и досега е излежал половината от присъдата си. През последната година той ръководи библиотеката в затвора в Липовица, който е от полуоткрит тип.
Сред облекченията за затворниците са по-чести и по-продължителни свиждания, телефонни разговори без надзор, престой с брачния партньор в отделно помещение, излизане с или без посетители, "домашен отпуск", излизане за изпълнение на специална програма в общността, както и ползване на годишен отпуск по местоживеене, обясняват от системата на затворите.
Санадер, който е на 71 години, бе премиер на Хърватия от 2003 г. до 2009 г., когато се оттегли без обяснение.
Прочети цялата публикация



Сърбия: как един треньор държи страната под напрежение
Брюксел движи процеса по членството на Украйна въпреки възраженията на Унгария
Саркози издаде книга за 20-те си дни в затвора
"САЩ вече не са на страната на европейците"
Тъкър Карлсън разкри в коя държава ще си купи имот
Краят на една приказка - Ана Иванович е подала молба за развод
Въпреки опита за забрана, документалният филм на 50 Cent за Пи Диди бе излъчен
Бившият президент на Бразилия ще прекара поне 7,5 години в строг затвор
Страните от ЕС постигнаха предварително споразумение за забрана на вноса на газ от Русия
След протеста срещу бюджета: нова ситуация в България
Ветеринарните лекари отбелязват професионалния си празник
Politico: Тръмп открадна Коледа в Европа с презрението си към западните лидери
Пирин посреща туристите: Ски, сняг и безопасност на пистите
Двама убити и осем ранени при стрелба в университет в САЩ
Варненски пожарникари представиха новия си благотворителен календар „Герои в сянка“
70 години от приемането на България за член на ООН
Локомотив Пловдив и Монтана с нов опит да се победят
Поне 643 са жертвите на циклона в Шри Ланка
СЗО: Няма връзка между ваксините и аутизма
Хороскоп на 14 декември 2025: Луната във Везни подчертава отношенията