Антонио Конте не мисли за титлата в Италия, а за класиране в Европа
Лидерът Наполи завърши наравно с Удинезе на стадион "Диего Армандо Марадона" през уикенда, но треньорът на неаполитанците Антонио Конте не съжалява за "просипаните" две точки. Той вече изтъква, че целта, поставена пред него в началото на сезона, е била класиране за Европа.
"Равенството с Удинезе не е краят на света. Те са добър отбор с добри играчи. Това не е пропусната възможност. Нека не бягаме от реалността. В следващите 14 мача трябва да си осигурим място в Европа. Това беше искането на клуба, когато пристигнах. Лига Европа и Лига на конференциите също се броят. Сега сме в позиция, в която всеки би искал да бъде, но колкото по-близо сте до върха, толкова по-силни са страничните ветрове. В последните девет мача ние имаме седем победи и две равенства, а ние допуснахме изравнителния гол срещу Рома в 93-ата минута“, каза Конте.
"Повярвайте ми, футболистите ни правят невероятни неща. Те излязоха от терена напълно изтощени", добави специалистът .
Прочети цялата публикация



Нов разрив между Мелони и Тръмп
Скандал между звезди на Ювентус, треньор и директор на дръвника
Винченцо Италиано напусна Болоня: Пътят води към Наполи?
Разривът между Тръмп и Мелони: как се стигна дотук
Дипломатическа война: Рим замрази отношенията с Вашингтон след сблъсъка Мелони – Тръмп
Разрив в отношенията! Джорджа Мелони обвини Доналд Тръмп, че говори измислици
Българският клубен баскетбол отново на голямата сцена: Балкан ще бъде част от ЕвроКъп
Антонио Конте с трогателна публикация към феновете на Наполи в Instagram
Антонио Конте обяви раздялата с Наполи
Олимпиакос и Везенков спечелиха Евролигата!
Премиерът Румен Радев връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
На лекар, но когато си на море. Какви са правата ни като пациенти?
Андрей Рунчев беше преизбран за общински ръководител на ГЕРБ – Бургас
Спартак Варна обяви португалец
Новините на NOVA - обедна емисия (22.06.2026)2