Fakti.bg | 20.02.2025 02:18:33 | 32

Руските войски са изтласкали украинските от 75% от територията на Донбас, Запорожка и Херсонска област

Руските военнослужещи са освободили около 75% от територията на Донецката народна република, Запорожката и Херсонската области от Въоръжените сили на Украйна, а в Луганската народна република остава да бъдат освободени по-малко от 1%. Това съобщи началникът на Главното оперативно управление на Генералния щаб - първи заместник-началник на Генералния щаб на въоръжените сили на Русия генерал-полковник Сергей Рудски.

Настъпвайки близо до Свердликов, руските военнослужещи са прекъснали основната артерия за снабдяване на украинските въоръжени сили в района на Курск, съобщиха руските служби за сигурност пред ТАСС.

„Основният маршрут е под огневи контрол, което значително нарушава логистиката на украинските въоръжени сили в граничния район на Курск“, каза източникът на агенцията.

Руските сили са достигнали границата със Сумска област в този район и са изтласкаха украинските въоръжени сили обратно на територията на Украйна. Руският президент Владимир Путин заяви, че е бил информиран, че бойци от 810-та бригада на руските въоръжени сили са пресекли границата с Украйна в района на Курск.

Военното ведомство съобщи, че по време на освобождаването на Свердликов руски войски са овладели участък от магистралата Суджа-Рилск.

Прочети цялата публикация