Позиция на министър Даниел Митов
Категорично осъждам агресията срещу полицаите, които с отговорност и професионализъм гарантират правото на всеки български гражданин да изразява мирно протеста си или подкрепата за каузи, в които вярва. Като министър на вътрешните работи няма да се поколебая да дам съответните разпореждания, за да бъде приложена цялата строгост на закона за опазване на гражданския мир. МВР и българската полиция няма да се поколебаят в мисията си да защитят живота и собствеността на гражданите, както и да запазят институциите от вандалски посегателства. Грозните прояви пред сградите на БНБ и на Европейската комисия в София, на които станахме свидетели днес, са документирани от служителите на СДВР и нарушителите на закона ще понесат отговорност за своите действия.
Твърдо вярвам, че негативното отношение трябва да бъде изразявано в границите на запазването на правата на всички останали граждани и без да се посяга на полицаите, които изпълняват служебните си задължения.
Убеден съм, че взаимното уважение между протестиращите и тези, които пазят правата на гражданите, е в основите на демократичната ни държава. А дългът на българските полицаи е да пазят както държавата, така и демократичните права на гражданите.
Няма да бъде оставено без последици поредното посегателство и агресията срещу полицаите. Защото твърдо вярвам и ще отстоявам правото на всеки един мирно и отговорно да изразява свободно своето мнения, но без да наранява другите.




Протест в столичната болница ИСУЛ за по-високи заплати и промяна на заплащане в сектора
Духът от Анкара и неохотната българска европеизация
Иран: София и Киев ни увериха, че няма да са част от войната
Лудогорец записа трета поредна победа в първенството
Хизбула държи ключа към мира: Съветник на Нетаняху с ясни условия за Ливан
Джевдет Чакъров, синът му и една история за овладян бизнес
Цвета Кирилова: Гюров не е моят президент!
Война на дронове: Убити в Саратов и Запорожие, ранени в Харков, удар по ключовото летище в Енгелс
Иран си позволи публично да дава указания на българското правителство какво и как трябва да направи
Мигрантската криза в Испания
Лято на пълни обороти! Гореща вълна обхваща цялата страна
Мъж е с опасност за живота след инцидент с тротинетка в Бургас
Астронавт от НАСА показа „невъзможна“ снимка на Млечния път от МКС
Лекарарите се борят да спасят мъж, паднал с велосипед до село Драчево
Валентин Барко се присъедини към Челси с дългосрочен контракт
Даниел Вълчев няма да се кандидатира за президент
Япония и САЩ се намесиха на валутните пазари, за да спрат срива на йената