Доналд Тръмп нареди на Илон Мъск: Бъди по-агресивен

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова милиардера Илон Мъск да бъде "по-агресивен" в усилията си за свиване на правителството въпреки масовите уволнения и дълбоките съкращения на разходите за отбрана, съобщи Ройтерс, предаде БТА.
"Илон върши чудесна работа, но бих искал да да бъде по-агресивен. Не забравяйте, че имаме страна, която трябва да спасим, но и трябва да я направим по-велика от всякога. Да направим Америка отново велика!", написа Тръмп изцяло с главни букви в своята социална платформа "Трут Соушъл" (Truth Social).
Министерството на правителствената ефективност, което Мъск оглави, иска да закрие хиляди служби и да уволни десетки хиляди държавни служители - от учени до портиери, като се фокусира най-вече върху тези, които са на изпитателен срок.
Прочети цялата публикация



В подкрепа на народа! Илон Мъск пуска безплатен интернет на Венецуела
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Доктрина на агресията: кой е Милър и той ли диктува на Тръмп
Колумбия, Куба и Мексико - следващите цели на Тръмп?
Тръмп: Украйна не е атакувала къщата на Путин. Ще си върнем всички пари, похарчени за Киев
САЩ и Европа: идеологически противници и (все още) съюзници
Мъск: САЩ изчезват, ако радикалните леви спечелят междинните избори за Конгрес и отворят шлюза на нелегалната миграция
Мъск се отказа да създава собствена партия
Вашингтон наложи санкции на бившия еврокомисар Тиери Бретон - "мозъка" зад цензурирането на американци в мрежата
Инвазията на САЩ във Венецуела и многополюсният свят, в който живеем
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер