Димитър Бербатов: Премахването на ограниченията за чужденците, ще е официалното погребение на българския футбол

Димитър Бербатов смята, че ако ръководството на Българския футболен съюз (БФС) премахне ограничението за чуждестранни футболисти в българския футбол, то това би се отразило пагубно на родния футбол.
Бившият футболен национал на България бе специален гост на церемонията "Спортист на годината", където връчи наградата на Григор Димитров (5-и в класацията за 2024 г.) на неговия мениджър Георги Стоименов.
"Винаги е хубаво да отдадеш заслуженото на хора, които са го заслужили. Всички шампиони заслужават това, което се случи днес. Поздравления на организаторите и благодаря за поканата. Всичко мина много добре", сподели той в интервю за БНТ.
Според него българският спорт се нуждае от по-голямо финансиране.
"На моменти трябва да си позволим да бъдем по-директни като общество. На българския спорт липсва финансиране. Когато има повече финанси, се предполага, че условията за нашите спортисти ще бъдат по-добри. Надявам се да стане", допълни бившият шампион с Манчестър Юнайтед.
Берфатов коментира и нашумелите теми в българския футбол - хулиганството по трибуните и квотите на чужденците в съставите.
"Темата с чужденците е най-важната. От БФС трябва да реагират. Инцидентите с хулиганството не трябва да се повтаря. Трябва да имаме чуждестранни футболисти, но трябва да разчитаме на качеството, а не количеството, както се случва сега. Искрено се надявам да не се махнат ограниченията. Това ще е пагубно за развитието на българските футболисти. Националните ни гарнитури ще страдат на много голямо ниво. Това ще е официалното погребение на българския футбол. Не съм БФС да вземе отношение", добави голмайстор №1 с националната фланелка.
Прочети цялата публикация




Весела Лечева с обръщение за рождения ден на БОК
Петър Величков: Разкарват момчетата като панаирджийски мечки...
Повдигнаха завесата около мащабната благотворителна инициатива на Стилиян Петров
Косово и Молдова ще бъдат съперници на българския национален отбор по футбол в контролите през юни
Стилиян Петров с голяма новина от Бургас: свиква пресконференция с участието на Херо и Сакалиев
Нов национален стадион отново през крив макарон
ЦСКА сключи ключово партньорство
Наградата за най-добър треньор в България ще носи името на Димитър Пенев
Плеймейтката Зл. Димитрова- Черната Златка се появи в съда в Благоевград с приятеля си, столичният топадвокат Л. Таков, защитник на Асен Бербатов и А. Папучарова по наркодело
Димитър Бербатов с 18 ключови въпроса към спортните федерации
Експерт: Голяма част от ракетния арсенал на Иран е проектиран в Северна Корея
AI без стратегия е скъп експеримент
Как българският екип на Cubby създава глобални AI решения за складовия бизнес
Как да изградим доверие в дигиталната инфраструктура
Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев
Бащата на починалото в болница 4-годишно дете: Чакаха цяла вечер детето ми да си замине
Софтуерен робот ускорява административното обслужване на гражданите от Националното тол управление
Академик Бултекс 99 пречупи съпротивата на Шумен след две продължения
Националите се прибират без Марин Петков