Много подозрителни предмети бяха открити в дома на мъжа, заподозрян в убийството на четирима български турци в Германия

Редица подозрителни предмети са открити в дома на мъжа, заподозрян в убийството на четирима български турци миналата година в германския град Золинген, предаде ДПА. По време на претърсването са открити няколко газови оръжия, пиротехнически средства, мачете, много бензинови бутилки и запалителни устройства, съобщи свидетелка в делото срещу 40-годишния мъж, съобщи БТА.
"Полицейското куче надуши толкова много предмети, че не знаеше накъде да тръгне първо", каза тя. Открити са също така устройство за нощно виждане и устройство, което може да се използва за гледане зад ъгъл. Открити са множество ръкавици за еднократна употреба и устойчиви на порязване, няколко мобилни телефона и плантация за марихуана с 12 растения. На лаптопа му е открит и "даркуеб" сайт, който междувременно е бил блокиран от полицията и е можел да бъде използван за набавяне на наркотици.
Финансов следовател свидетелства, че обвиняемият, който е германски гражданин, е имал дългове в размер на над 20 000 евро, като в същото време е бил получател на помощи за безработни граждани. Освен това малко преди друг палеж в близост до местопрестъплението той е купил бензин за 17 евро.
Заподозреният убиец и подпалвач вече направи пълни самопризнания. При фаталния пожар на 25 март 2024 г. в Золинген загина българско семейство - 28- и 29-годишните родители и двете им дъщери - едната на 3 години, а другата на няколко месеца.
По информация на ДПА пожарът е избухнал на стълбището на старата сграда, като семейството е живяло на последния етаж. Огънят се е разпространил към покрива в рамките на пет минути поради т.нар. "коминен ефект". На стълбището е имало "ясни следи от запалителна течност".
Когато пожарната е пристигнала, дървеното стълбище вече било обхванато от пламъци и е бил блокиран пътят за евакуация. Няколко жители са скочили от прозорците в пристъп на паника. Обвиняемият призна за няколко подпалвания, както и за нападение с мачете, извършено след палежа. 40-годишният мъж е съден в град Вупертал за четири убийства и опит за убийство на до 21 души. Съдебният процес ще продължи.
Прочети цялата публикация



Стрелбата в Германия: какво се знае за нападателя и жертвите
Жестоко убийство във Франция и арест в ЮАР
Бурни протести в Индия заради изнасилването на 11-годишно момиче: невинен човек е бил линчуван от разярената тълпа
Черните страници на родното корабоплаване: Най-тежките инциденти с български кораби и екипажи
Нина Добрев прекарала една седмица на къмпинг на родното Черноморие
Деца умират в нагорещени автомобили: как се стига дотам?
15-годишно момиче намушка родителите си до смърт и рани кучето им! „Тя лаеше в училищните коридори. “
Как електромобилите превземат света
Ясна е причината за смъртта на поп фолк певеца Никсъна
Без знанието на Борис III: Абдикиралият цар Фердинанд I поискал от Хитлер да върне Южна Добруджа на България
Кое ще се срине първо: иранската икономика или световната икономика
Кръстев, икономист: Бюджетите в левове ни вкараха в свръхдефицит, бюджетът в евро няма да ни изкара от него
OpenAI подобри GPT-5.6 Sol и временно премахна ограниченията за потребителите на ChatGPT
Нолан: Дискусиите за цвета на Хубавата Елена нямат смисъл
Българските състезатели с достойно представяне на Световното първенство по джет ски в "Сарафово"
Делото за смъртта на Сияна беше отложено за септември, експертизата все още не е готова
Цените на петрола подскочиха след размяната на удари между САЩ и Иран