Fakti.bg | 28.02.2025 04:22:39 | 24

Болоня победи Милан за първи път от 2002 година


Отборът на Болоня победи Милан с 2:1 в отложена среща от 9-ия кръг на италианската Серия „А“. Мачът по програма трябваше да се изиграе още през октомври, но беше отложен заради наводненията, които заляха Емилия Романя в късната есен.

Болоня стигна до успеха след обрат. Домакините изоставаха с 0:1 на почивката, но след нея успяха да заслужат 11-ия си успех за сезона в първенството, който ги изведе временно на 6-то място в класирането. След втората си поредна загуба Милан вече са осми в таблицата. 

Играчите на Винченцо Италиано имат на сметката си 44 точки и изостават на три от петия в таблицата Лацио.

В самия край на първата част Милан успя да открие резултата чрез Рафаел Леао. Хименес свали с глава към португалеца след дълъг пас на Менян, а Леао успя да надбяга Ди Лоренцо и да вкара за 0:1, разписвайки се за шести път от началото на кампанията.

Веднага след почивката Болоня изравни. След статично положение, дошло след фаул на Тео Ернандес, топката попадна в Сантяго Кастро, който фронтално срещу Менян не сгреши – 1:1. Домакините продължиха да настояват за успеха и стигнаха до него в 82-ата минута чрез Ндойе, който след центриране от ляво изпревари Павлович и не остави шанс на Менян.

Прочети цялата публикация