Илон Мъск предлага увеличение на заплатите на американските конгресмени и висши чиновници

Милиардерът Илон Мъск, който оглавява американското ведомство за федерални съкращения, предложи увеличение на заплатите на американските народни избраници и висши държавни служители, предава БТА.
Той смята, че такова увеличение би имало положителен ефект в борбата срещу корупцията, тъй като според него корупционните практики могат да струват 1000 пъти по-скъпо на обществените финанси, съобщава Франс прес.
В момента конгресмените получават по 174 000 долара годишно. Техните заплати обикновено се актуализират ежегодно в зависимост от инфлацията, но замразяването на тези корекции, което беше решено от самите конгресмени, е в сила от 2009 година.
Множество парламентаристи, както от републиканците, така и от демократите, подкрепят увеличението на възнагражденията, като твърдят, че предизборните кампании са скъпи и че по-високата заплата е най-добрият начин да се привлекат нови таланти, особено от работническата класа, към политиката.
Прочети цялата публикация



Социалната мрежа X успя да увеличи тримесечните си приходи със 17% до 752 млн. долара
Ивайло Мирчев: Новият вариант на бюджета е по-лош и от предишния
Мъск разкритикува ЕС за наложената на "Екс" глоба заради нарушаване на европейските правила за прозрачност
Руски космонавт е отстранен от полет до МКС - опитал да открадне тайни на Мъск
Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Китайски милиардер с над 100 деца мечтае за династия с Илон Мъск
Лостът на Мадуро при преговори с Тръмп - петролът
Служителите в МВР искат ясен механизъм за заплатите, за да няма ежегодни протести
Мрачният избор пред Зеленски: Да приеме мирния план на Тръмп или да разчита на неблагонадеждна Европа
Задава ли се война във Венецуела и може ли тя да донесе демокрация?
НСИ: Над 6800 са семейните предприятия в област Бургас през 2024 г.
Хванаха трима гръцки пътни полицаи със 120 000 евро от рушвети
Хари Кейн с личен рекорд при издънката на Байерн
Хиляди в Румъния протестират срещу системни нарушения в съдебната система
Шофьор с рекордните 4.19 промила е заловен посред бял ден в Костинброд
ПП-ДБ на консултациите: Сега разговаряме с президента или с конкурента?
Microsoft Copilot “без търсене“ се появи на телевизорите на LG – и не може да бъде премахнат
Кампанията „Не сте сами“ вече има и сайт
Чернобил и радиацията: Ето кой е най-радиоактивният обект в Зоната – снимки и информация
ПП-ДБ към Радев: С президента или с конкурента разговаряме?