Сонай напусна „Живот на кантар“ и се закани

Музикантът Сонай си тръгна от риалити феномена „Живот на кантар“ по bTV, но обеща да продължи активно да се грижи за здравето си и след като излезе от предаването, за да даде добър пример на новото поколение.
Младият мъж от Велинград, който набра популярност още с участието си в „Гласът на България“, се раздели с конкурентите си с усмивка и изпя красив рефрен от хита на Франк Синатра „My Way“ преди на направи първите крачки по своя нов път извън тв формата.
„Имам едно парещо усещане, че прекалено рано си тръгвам. Но ако ние можем да накараме поне едно дете да спре да яде вредна храна, това ще бъде успех. Тази кауза ме мотивира да продължа със здравословния живот и навън“, каза 26-годишният Сонай. Музикантът не скри, че предаването е върнало амбицията му и че се надява на финала да е свалил повече килограми от всички отпаднали участници, за които също е предвидена награда - 15 000 лева ще отидат при този, който покаже най-добър резултат.
Сонай се раздели с „Живот на кантар“ след като синият отбор отслабна по-малко от червения, а при тегленето на кантара той и бизнесменът Симеон се озоваха под рисковата жълта линия, където попадат участниците с най-малък процент стопени килограми. Музикантът се раздели само с 800 грама, а съотборникът му - едва с 300 грама.
При гласуването сините решиха да запазят в редиците си Симеон, в когото видяха обединител и стратег, и със сълзи на очи изпратиха добросърдечния Сонай, към когото също се привързаха. През седмицата риалити героите преживяха и кулинарно изкушение. Популярният шеф Илиан Кустев създаде за тях петзвездно меню, а сред шедьоврите му бяха качамак с пушена панчета, който е сервирал на холивудския актьор Джони Деп и класическо брауни по рецепта на световноизвестния сладкар Антонио Башур. Към ястията посегна единствено Миглена, пише hotnews.bg.
Целта ѝ не беше да засити глада си, а да спечели стратегическо предимство за себе си и червения отбор - минус един килограм. Въпреки че в последните дни участниците масово спазваха хранителен режим, тренираха усърдно и проляха много пот в изпитание върху движещ се ескалатор, кантарът ги изненада неприятно като почти не помръдна или отчете резултати, по-ниски от очакваните. След еуфорията от първите дни всички се сблъскаха със суровата истина, че пътят към мечтите ще бъде неравен и че ще трябва да следват плътно съветите на клиничния диетолог Дерйа Хюсеин и на ендокринолога доц. Явор Асьов, който ги мотивира да не изпускат целта от поглед.
Прочети цялата публикация



Александър-Арнолд: Фенове на Ливърпул още ме тормозят онлайн — бях ядосан на Тухел
Канадците скочиха срещу Трюдо: Данъкоплатците плащат за охраната му и при пътуванията с Кейти Пери
Струпване на бойна сила! Нова авионосна група на САЩ пристигна в Близкия изток
Бил Клинтън на 80 г.: Символът на разцвета и доминацията на САЩ
Гуардиола шокира съблекалнята: призна, че още обича бившата си съпруга и разкри защо бракът им е рухнал
Непознатият Патрик Суейзи: От принц на Дисни до майстор дърводелец
Хънтър Байдън: Ракът на баща ми се разпространи
Диего Форлан поема кормилото на уругвайския национален отбор
Александра Фейгин за връзката си с Петър Дочев: Не знам какво да кажа!
100 години от рождението на Тони Бенет: Вечният глас на Америка
Четири години без Атанас Градев и Йордан Илиев: Бургас почита паметта на двамата полицаи
Борисов от Ямбол: Бургас получи „Евровизия“, а вие самолети (ВИДЕО)
Пожарът край Хасково: 10 000 декара са унищожени от огнената стихия
Русия атакува фабрики за оръжие в страни от НАТО, включително и в България
Поляк се е удавил на плажа в „Слънчев бряг“
ISW: Руснаците напредват източно от Славянск
Вътрешният министър ще награди в Бургас двамата младежи, помогнали да бъде спрян пожарът край Кошарица