Рафаел Надал не се поддаде на провокации на журналистка

Притежателят на 22 титли от Големия шлем Рафаел Надал беше провокиран от испанска репортерка по темата за феминизма, но успешно защити своята теза. Журналистката често прекъсваше 38-годишния бивш тенисист, но Матадора се поддаде на атаките, че жените не получават еквивалентни на мъжете възнаграждения в спорта, пише "Блиц".
„Въобще не отговаря на истината, че ми е неудобно да говоря и избягвам темата. Аз не съм лицемер и не казвам нещата, които на всички е приятно да чуят. Лесно мога да дам очаквания отговор. Съгласен съм, че всички трябва да имат равни възможности, но това не означава, че трябва да да получават еднакви пари. Просто не е честно“, заяви Надал в интервюто за „El Objetivo“.
„Инвестициите трябва също да бъдат еднакви. Испания има световни шампионки по футбол. Нима преди това не са заслужавали да пътуват при същите условия и да получават същото внимание? Аз вярвам в това, защото съм феминистка“, твърди журналистката.
„Нека изясним какво значи терминът феминист. Аз също съм феминист, що се отнася до равните възможности пред мъжете и жените. Имам сестра и майка, които много обичам ,но този термин се преекспонира и се стига до екстремизъм. Погледнато логично, Серина Уилямс има трофеи от мен и нямам нищо против тя да е по-богата, защото си го е заслужила. От друга страна тя е американка и е част от държава, която ѝ дава много по-голям маркетингов потенциал от този, с който разполагат испанските тенисисти“, отвърна Надал.
Прочети цялата публикация



Бивша №1 попиля Зверев: Големите тенисисти никога не са обвинявали топките
Александър Зверев назова най-трудния си съперник на корта
Тръмп свива ученията със Сеул, има "отлични отношения" с Ким
Скандал в Синсинати: Шаповалов побесня заради скъсани връзки на Ходар
Милан намали цената на Рафаел Леао
Бен Шелтън триумфира на Мастърса в Монреал и се нареди до Джокович, Надал и Мъри
Иран атакува кораби на ОАЕ, хусите обстреляха военно летище
Аржентинец е първото препятствие на Григор Димитров в Синсинати
71 години без Томас Ман: Гласът на една разтърсена Европа
Треньорът на Кайрат: Заслужавахме да вкараме поне един гол на Левски
Остави време за почивка, за да не започнеш седмицата с излишно напрежение
Ураганът „Лала“ остави над 200 000 души без ток в Хавай
ЕС планира най-мащабен пакет от санкции срещу Русия през есента
„Невиждани досега“ наводнения заляха Хавай
Седем жертви при блъсканица в храм в Индия
ЕС предлага най-мащабния списък със санкции срещу Русия от началото на войната в Украйна
Хееренвен измъкна точка от Аякс – Християн Петров отново с участие в Ередивизи
Бин-Гвир шокира: Трябва да убиваме по 40 души на нощ в Газа!
Жега с риск от пожари до края на август
Почина актрисата Хейдън Панетиер, известна от „Heroes“ и „Nashville“