Стефанос Циципас потвърди, че ще участва на турнира в Хамбург

Бившият финалист от Уимбълдън и Откритото първенство на Франция Стефанос Циципас ще играе на Откритото първенство на Хамбург през май, съобщава БТА.
Циципас се присъединява към елитни тенисисти като Андрей Рубльов, Холгер Руне, Гаел Монфис и Ян-Ленард Щруф, които също са заявили участие за турнира на клей на 19-24 май.
Циципас се завърна в топ 10 на ранглистата на АТП на девето място, след като спечели титлата в Дубай през уикенда. Той беше подгласник на Рубльов в Хамбург през 2020 г.
"Имам много приятни спомени от Хамбург. Имах чувството, че тогава играех у дома. Очаквам с нетърпение отново да играя на Ротенбаум тази година“, каза Циципас в изявление.
Турнирът в Хамбург се завръща към традиционния си майски период след няколко години през юли. Той се провежда точно преди Откритото първенство на Франция, което започва на 25 май.
Прочети цялата публикация



Новак Джокович не остави шансове на Стефанос Циципас
Стефанос Циципас с ударен старт на Уимбълдън – следващото предизвикателство може да е Новак Джокович
Григор Димитров ще участва на турнира в Лос Кабос
Анди Бърнам е на крачка от Даунинг стрийт 10 без реална конкуренция
Доли Партън с ново начинание на 80 г.: Покорява Бродуей след здравословните проблеми (ВИДЕО)
Решителна битка за Елисейския дворец! Марин льо Пен остава в битката за президентския пост, но има ли някакви шансове
Марин льо Пен потвърди, че през 2027 г. отново ще кандидатира за президент на Франция (Обновена)
Стана ясно кой е хванал букета на булката Тейлър Суифт (СНИМКИ)
Роки, Рамбо и човекът зад мита: Силвестър Сталоун навършва 80 г.
Мартин Данов за победата срещу болестта и в състезанията
Армията на Нигерия спаси 50 отвлечени ученици
САЩ с ултиматум към Иран за Ормузкия проток
Китай потвърди съюза си със Северна Корея
Обвинения срещу Тръмп за изборния процес
Жестоко убийство във Франция и арест в ЮАР
Крал Чарлз се срещна с Хари, Меган и децата
Мощни експлозии отекнаха в Киев тази нощ
Криза в Алмерия: Евакуираха над 1400 души заради огъня
Стармър подписва схемата на ЕС за заем за Украйна
Над 4100 са вече жертвите на трусовете във Венецуела