Официално и "за последно": Тръмп отложи до 2 април на въвеждането на 25% вносни мита върху стоки от Канада и Мексико

Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа изпълнителни заповеди за допълнително отлагане до 2 април на въвеждането на 25 процента вносни мита върху стоки от Канада и Мексико, които попадат в тристранното търговско споразумение. Както посочи той, след тази дата няма да има такива отстъпки.
„Голямото нещо ще се случи на 2 април, когато бъдат наложени ответните мита“, каза той пред репортери в Белия дом. Президентът добави, че след тази дата Съединените щати ще наложат мита върху стоки от други страни в съответствие с тарифите, които прилагат за американски продукти.
Той отбеляза, че неговата администрация не планира допълнителни забавяния или корекции на въвеждането на митата. По думите му единственото изключение е автомобилната индустрия - предишния ден е подписан указ, освобождаващ съответните стоки от допълнителни мита за 30 дни. „Това е само краткосрочно решение, защото би навредило на американските автомобилни компании, ако го направя“, каза Тръмп.
„И те (представители на автомобилните производители Ford, General Motors и Stellantis) се върнаха при мен вчера. И казаха: „Можете ли да ни помогнете с тарифите поради бързото им въвеждане? И аз казах: "Слушайте, ще направя това, но толкова. Не се връщайте при мен след 2 април. Не искам да чувам нищо от вас след 2 април. Повече няма да правим това", завърши той.
Прочети цялата публикация



Тръмп призовал законопроектът за затягане на сакциите срещу Русия да бъде придвижен в Конгреса
Тръмп: Малко съм разочарован от Путин и той го знае
Reuters: Тръмп е готов да подпише законопроекта за затягане на санкциите срещу Русия
Заден ход: Тръмп отмени част от реципрочните мита, които сам въведе
Тръмп: Много от нашите съюзници не са ни приятели. Франция не се отнася с нас по-добре от китайците
Контрареформацията на Си Дзинпин - път или безпътица
Как швейцарците умилостивиха Тръмп
Британският премиер Киър Стармър беше призован да се намеси в спора между Доналд Тръмп и BBC
Тръмп внася "вероятно" съдебен иск за между 1 и 5 млрд. долара срещу BBC
Защо се разочаровах от Тръмп: Денис Ризов пред ДВ
26 загинали и 22 изчезнали след руския удар в Тернопил, спасителите търсят хора втори ден
Отличният тримесечен отчет на Nvidia вдъхнови инвеститорите – технологичните акции поскъпват в световен мащаб
Алисон се завръща на вратата на Ливърпул този уикенд
Съдът ще провери законно ли е изискването за ГТП само при платени глоби
Покровск падна? Москва пусна клип, на който се вижда как руски войници се придвижват в руините на украинския град (ВИДЕО)
Локо Пд с важно съобщение до феновете си
Зеленски потвърди, че е получил план от САЩ за рамка за преговори с Русия
Министър Вълчев: Нужен е микс от мерки, с които да засилим вниманието и да ограничим вредното онлайн влияние върху децата
Лондон добави фирмите на "Лукойл" за корабно и авиогориво в санкционните си изключения за България
Парламентът беше осветен в синьо по повод годишнината от Конвенцията на ООН за правата на детето