Повишено потребление на ток във "Факултета" налага реконструкция на мрежата

Заради повишеното потребление на електроенергия в столичния ромски квартал "Факултета", където печките на дърва масово се сменят с климатици, включително по общински програми, се налага подобряване на електрозахранването, за което електроразпределителното дружество на "Електрохолд" - ЕРМ-Запад, ще инвестира през настоящата година работи над 800 хил. лв., съобщиха оттам. В реконструкцията на мрежата ниско напрежение в квартала ще бъдат вложени над 500 000 лв.
Прочети цялата публикация



"Много хубаво беше на Клептуза едно време"
Част от столичен квартал остава без вода за 12 часа в четвъртък
Насилие, агресия, травми: как войната променя украински деца
САЩ и Армения: отдалечава ли се Ереван от Русия
Правила и глоби по пътищата в Гърция
Екстремна гореща вълна в Европа: най-малко 18 жертви във Франция
CNN: Започнаха големи съкращения в "ненужното" Национално разузнаване на САЩ
Как електромобилите превземат света
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
Кабо Верде изтръгна точка от Уругвай след зрелищно 2:2
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Инж. Александър Тодоров е новият шеф на АПИ
Горивата поевтиняват: очакват се нови понижения до края на седмицата
Земетресение в НБА: Янис Адетокумбо преминава в Маями Хийт!