Иво Димчев: На „Прайда” канят певци, познати само на тийнейджърите (ВИДЕО)

Вновия епизод на „Разкошно” пред Митко Павлов певецът Иво Димчев разказва, че е обиден от това, че в последните години не е канен на събитието „София Прайд”, насочено към равни права за хомосексуалните хора в България. Артистът смята, че е един от най-разпознаваемите куиър (ЛГБТ) артисти в България и репертоарът му е насочен към подобна публика, а сцената му е била отнета.
„Прайдът” вече е детска асамблея. Превръща се в такава, защото канят изпълнители, които са слушани от тийнейджърска аудитория, а според мен той засяга друга част от обществото. В последните години не съм ходил, защото бях обиден, наред с Евгени Минчев, той по негови причини, аз по мои и бяхме „лошите гейове”, сподели пред Митко Павлов Иво Димчев.
Той уточнява, че тази година е поканен да пее на събитието, защото негов програматор е Рут Колева.
„Тя им е казала, че трябва да са луди, за да не ме поканят да пея. Извън България 80% от моята публика е куиър”, допълва артистът.
Иво Димчев съобщи, че се подготвя документален филм за него, чиято премиера се очаква да бъде тази пролет, на филмов фестивал в Ню Йорк. Една от темите, които ще бъдат засегнати в него, ще бъде заплахата за живота му, която е получил на лично съобщение по телефона и в нея се посочват обидни квалификации за това, че той е ХИВ позитивен.
„Искам хората да нямат толкова крайно негативно и осъждащо мнение към ХИВ позитивните. Искам да покажа, че човек може да живее спокойно, да бъде здрав и да не представлява никаква опасност за хората около себе си или за партньора си, поради напредналата терапия за ХИВ”, разказва той.
Попитан за това дали харесва светът, в който живее Димчев обясни, че светът прилича на една една абсурдна, сюрреалистична пиеса и това го вдъхновява, пише vesti.bg.
Прочети цялата публикация