Седмични новини за енергетика: Производството на ток, внос и износ през февруари, Нов директор на НЕК

Въглищните централи продължават да произвеждат огромни количества електроенергия и от доста време насам имат най-голям дял - 40% от общия микс. Което отговаря и доколко българската декарбонизация е в ход през месеците, в които системата е под натиск и няма възможност за внос на достатъчно електроенергия. В същото време малко над 19% от енергията е произведена от ВЕИ мощностите в България. Делът е относително малък, но отговаря на традиционните стойности за периода. През февруари българската зима...




Търговецът на ток "Електрохолд Трейд" с нов директор
Скокът на цените и рисковете за Европа и България
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Кpизaта cяĸaш yтиxнa! Зaдава се oгpoмeн излишъĸ нa пeтpoл
След като удари форума му в Санкт Петербург, Зеленски протяга нова маслинова клонка към Путин
Седмични новини за енергетика: Договорът с "Боташ" на фокус, БЕХ се разделя с въглищните фирми
Резервите са изчерпани, руската икономика е пред колапс
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Германия и Франция погребаха проекта за общ боен самолет от следващо поколение
Горивата поевтиняват: очакват се нови понижения до края на седмицата
От последния час! Катастрофа затруднява движението в Добричко!
Властта работи по вариант да върне осигуровките на държавните служители
Започва ремонт за над 30 млн. евро на два важни пътя в област Добрич
ГЕРБ-Бургас преизбра за лидер Андрей Рунчев
Жълт код за опасни гръмотевични бури и градушки в сряда
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни
САЩ свалят санкциите срещу Иран за 60 дни