Делото за наводнението в село Бисер отново влиза в съда

За пореден път делото за наводнението в село Бисер през 2012 г. влиза в хасковския Районен съд. То е образувано по внесен обвинителен акт от Районна прокуратура – Пловдив срещу бившия областен управител Ирена Узунова. Тя е обвинена в причиняване на наводнение по непредпазливост – скъсване на язовирна стена на язовир Иваново, с което е изложила на опасност живота или имота на другиго и последвала смърт на осем души, за което наказанието е до пет години лишаване от свобода. Откритото заседание на съда започва в 10 и 30 ч., но е твърде вероятно отново да не бъде даден ход на делото, съобщи сътрудникът ни в Хасково Христо Христов.
Прочети цялата публикация




Делото за измамата с „разваляне на магии“ в Монтана влиза в съда
Блейк Лайвли отново иска да завлече Джъстин Балдони в съда
Тектонични промени в Разград: Лудогорец започна подготовка без Хьогмо, готви се мащабна чистка
Разруха, отчаяние и безпомощност: 8 месеца след потопа в „Елените“
Родопското село Забърдо изпраща символични подаръци на световните лидери
Тайните на тракийския храм край Старосел
Евтините стоки от Китай стават по-скъпи
Мона готви ударна атака на Евровизия 2027
Броят на загиналите след руския удар по жилищен блок в Харков нарасна на девет
Осъдиха иранскa певица на 74 удара с камшик след изпълнение без хиджаб (ВИДЕО)
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това
СНИМКИ: Победата на Аржетина и рекордът на Меси
НА ЖИВО: Франция - Ирак, стартовите 11
Партньорството между Мъри и Дрейпър стартира с успех в Ийстбърн
Шампионката Мая Джойнт изхвърча още на старта в Ийстбърн
Партньорството между Мъри и Дрейпър стартира с успех в Ийстбърн
Климатичните промени заплашват различно отделните видове пчели
Предупреждение към Путин: полският външен министър заяви, че атака срещу Полша би била „лудост“
Как електромобилите превземат света