Може ли държавата да занулява гласа на хората!?

Конституционен съд, прокуратура, ЦИК и „Информационно обслужване“ – тези четирите институции, които участват в скандала с липсващите гласове, забъркаха истинска правна каша. Да, тя ще намери по някакъв начин своето решение, но един факт остава изключително пренебрегнат. Конституционният съд е напълно независим орган, който е извън законодателната, изпълнителната и съдебната власт. Но… В цялата процедура, която се инициира и задвижи от КС, защото те образуваха дело №33 на база 5 внесени жалби, има смущаващи неща. Първо някак просто изниква въпросът защо се проверяват 2204 секции, след като те са сезирани не само за частично касиране, а и за ЦЯЛОСТНО касиране на изборите. Тоест, те - като съд, трябва да се произнесат и по това. Защо не се проверяват всички секции!? Но по-притеснителното е друго. Още през януари проф. Красимир Калинов – един от експертите, който бе поканен като вещо лице от КС да брои бюлетини, каза, че не може да си свърши работата, защото в седем чувала няма бюлетини – празни са. И какво следва. Факт е, че граждани са упражнили своите избирателни права, а Конституционният съд ги анулира, нулира или както щете да се разбира. Някой, някъде е гласувал, а в протокола пише нула? Някой е гласувал, а КС решава, че не е. Е, това какво е? И това стана ясно януари, а до днес никой не се е ангажирал да извърши проверка в тези секции, защото липсват бюлетини. Как, защо, кой е виновен, кога какво е станало… Нищо, защото е най-лесно да се нулира. Няма бюлетини, няма проблем – нула. Нещата, всъщност, изглеждат доста гротескно. Установено е, че има фалшификация на изборите – липсват бюлетини. Ясно е, че това е в полза на „определени партии“, но всички партии в парламента ще плащат за това, че „определеи“ партии са правили „определени“ неща на вота, които не са според закона. Ако „Величие“ влезе в парламента, парламентарните групи на всичк партии ще се намалят, за да стане групата на „Величие“ минималните 10 депутати. „Определени“ партии правят нещо, но плащат всички партии в парламента. Иначе цялата ситуация е напълно сходна с фалита на КТБ – „определени“ хора нещо направиха, за да се случи „случката“ с КТБ, а бюджетът на Република България извади 4 млрд. лева – разбирай всички, които плащаем данъци, за да се покрият щетите.
Прочети цялата публикация



Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Владо Йончев: Краят на войната ще е най-кръвопролитен
Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
Пентагонът: Отменихме блокадата на иранските пристанища
Росица Карамфилова: България рециклира едва 17% от битовите отпадъци
Георги Даскалов: НРБ
Защо в Сингапур е толкова чисто
Унгарският парламент ограничи максималния мандат на министър-председателя
Израелският натиск може да заличи християнството от Светите земи
Валя Балканска плакала от гордост след победата на Дара на "Евровизия"
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това
СНИМКИ: Победата на Аржетина и рекордът на Меси
НА ЖИВО: Франция - Ирак 1:0, Мбапе наказа рано съперника