Кирил Петков настоява за средства за възстановяването на Паметника на свободата на връх Шипка

Съпредседателят на "Продължаваме промяната - Демократична България" Кирил Петков предлага в Бюджет 2025 да бъде заложена пълната сума за възстановяване на Паметника на свободата на връх Шипка. Това се разбра от негов пост във Фейсбук. "Ще видим дали управляващото мнозинство ще приеме в зала това предложение, независимо от политическите разногласия", добавя Петков.
"Патриотизмът и културното наследство не са собственост на една или друга партия. Те са на всички нас. Паметникът на загиналите на Шипка се руши от години. Обещах, че ще искам да отделим средства тази година, за да бъде възстановен", посочва съпредседателят на ПП-ДБ .
"Спазвам това обещание. "Продължаваме Промяната" предлага в този бюджет да бъде заложена пълната сума за възстановяване на паметника на Шипка. Ще видим дали управляващото мнозинство ще приеме в зала това предложение, независимо от политическите разногласия", завършва публикацията.
Все още няма избран изпълнител за ремонта на Паметника на свободата на връх ШипкаПрочети цялата публикация




“Възраждане” настоява за възстановяване на законността по случая с Паметника на Съветската армия
Политическа промяна в София! Световни медии за новото българско правителство на Румен Радев
Световните звезди победиха българските легенди в зрелищен благотворителен мач
Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Зеленски към Путин: "Тази война е Ваше лично решение"
Европейската комисия препоръча отмяна на плоския данък в България
Въвежда се временна организация на движението заради Международния турнир по футбол „Петко Петков“ днес
"Лъвовете" ще настройват мерника си в контрола с Молдова
Русия: дълговете нарастват, икономиката затъва
Пратеникът на Путин: Тази политика води икономиките им към колапс! Европа е загубила 3 трилиона евро заради отказа си от руски енергийни доставки
Мария Моденска: Кралицата, която започна революция
Катастрофа между три коли затвори пътя София-Варна до разклона за Лясковец
Трябва време за създателите на политики в областта на AI
Спад на цените на повечето плодове и зеленчуци на борсите у нас през първата седмица на юни
Емилия отправи възторжено послание към Азис: Той най-много заслужава да се нарече звезда (СНИМКИ)
17-годишен загина след като се удари с кола в къща в Дупница
Официално: Брайтън плати 28 млн. евро за 18-годишен нигериец
Рикардо Коща за Мондиал 2010: Раждането на сина на Роналдо прикри провала на Португалия
Катастрофа затвори главния път София – Варна край разклона за Лясковец