Бивш съотборник на Кристиано Роналдо е по-богат от него

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Луис Саха прекара четири години на „Олд Трафорд“. През това време той участва в 124 мача, вкара 42 гола, спечели два пъти Висшата лига и веднъж Шампионската лига.
В Англия е играл още за Фулъм, Нюкасъл, Евертън, Тотнъм и Съндърланд. През 2013 г. французинът премина в Лацио, където сложи край на кариерата си.
Луис Саха сега е на 46 години и е много успешен бизнесмен. След като се оттегли от футбола, той и Кейт Хамер основаха компанията AxisStars. Тя изгражда връзки между професионални спортисти и артисти, техните колеги и други доверени партньори.
На официалния уебсайт работата на Саха е описана като „разработване на решения за подпомагане на спортисти и други хора в очите на обществеността в техните кариери“. В момента AxisStars има портфолио от над 550 клиента.
Компанията се оценява на £4,3 милиарда, което е седем пъти повече от състоянието на бившия съотборник на Саха в Юнайтед Кристиано Роналдо (£600 милиона), пише telegraph.bg.
Ето как Луис Саха описа работата си в интервю за The Guardian: „Все още има хора, които ме питат за съвет всеки ден. Например моят агент ми се обади и каза, че има талантлив френски футболист, когото иска да доведе в Англия, и ме помоли за съвет как да съставя лична тренировъчна програма. Свързах го с хора, с които съм работил преди. Такъв играч може да се присъедини към Axis, тъй като в този случай той ще може да намери личен треньор в своя регион. Това е труден процес, но е невероятно възнаграждаващ, защото, ако мога да помогна на 100 000 души, това ще бъде най-доброто нещо, което съм правил."
Прочети цялата публикация




Никога не е имало такова Световно първенство по футбол
Португалия победи Нигерия в последната контрола преди Световното
Лука Модрич влиза в историята - изравни Меси
Отмениха гол на Кристиано Роналдо заради засада
Бивш играч на Барселона разсмя до до сълзи Роналдо с история за Меси
Жоао Феликс оглави футболната сцена в Саудитска Арабия и остави Роналдо в сянка
Бруно Фернандеш с поредно признание
Роналдо си тръгна разплакан и без медал от финала на АШЛ (ВИДЕО)
Наталия Кобилкина за Брад Пит: Целува ръка като истински джентълмен
Хендерсън защити Белингам: Той е играч за големите мачове и е ключът към успеха на Англия
Научна сензация: Ново откритие изцяло пренаписва историята на „Пътя на великаните“
Студентка загина при бънджи скок в Бразилия, инструктори забравили да я закачат за предпазното въже
Северна Македония определи палежа на автомобили на българското посолство за „вандализъм”
Амбициозният обрат: Ето какво точно ще представлява мисията „Артемида III“ на НАСА
Областна администрация Благоевград получи признание за принос в опазването на военноисторическото наследство
Ново проучване: Музиката може да промени вкуса на храната
Учените откриха връзка между консумацията на алкохол и още една коварна форма на рак
Шумен се подготвя за третото издание на комедийния фестивал „Тодор Колев“
Омбудсманът иска актуализация на помощите за деца с увреждания и отпадане на удръжките при ползване на лична помощ