Среща на управленско ниво се състоя между службите за борба с организираната престъпност на България и Норвегия
Съвместна среща на управленско ниво между представители на ръководствата на ГДБОП-МВР и службата за борба с организираната престъпност на националната полиция в Осло се състоя в Кралство Норвегия в периода 10-13 март 2025 г.
В рамките на посещението на българската делегация, разговори проведоха старши комисар Боян Раев, заместник-директор на ГДБОП и неговият норвежки домакин Кнут Лутро.
Двамата направиха преглед на продължаващото успешно сътрудничество, установено между двете служби в София през 2023 г. и дадоха висока оценка на проведените през този период съвместни дейности. Те се съгласиха, че партньорството между двете страни трябва да продължи чрез засилване на обмяната на опит, добри практики и обучения.
Размяната на визити се провежда в рамките на изпълнение на проект „Борба с организираната престъпност чрез засилено стратегическо и оперативно сътрудничество между България и Норвегия“, финансиран по Норвежки финансов механизъм 2014 – 2021 г., Фонд за двустранни отношения, договор за предоставяне на БФП №812108-72/18.10.2024 г.
Прочети цялата публикация



Министър Иван Христанов обсъди с Копа-Коджека бъдещето на ОСП и предизвикателствата пред земеделието
Рюте: НАТО е по-силен от всякога. Мирът в Украйна е по-близо благодарение на Тръмп. Само Киев ще реши за територията си
България с активна роля в стратегическия диалог в Никозия
Зеленски сключва нови договори за оръжия и военна помощ със съюзниците, за да защити страната си от Русия
Гръцките служби разбиха свързана с България престъпна група за телефонни измами
След 70 г. в орбитата на Москва: Договорът с Украйна най-после разкачи България от руското влакче
Голямото завръщане: Кирил Милов и Семен Новиков отново с националния отбор по борба
Пътят на фалшивото евро: От Румъния към България
Градове от България и още 35 страни в Европа могат да получат до 1 млн. евро за създаване на партньорски мрежи по Програма УРБАКТ IV
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов е в Хага за участие в 20-ата среща на Консултативния форум на главните прокурори на страните от ЕС
"Тиса" иска ново гласуване в един от избирателните райони в Унгария - вотът спечелил "независим" адаш на Петер Мадяр
Учени създадоха най-детайлната 3D карта на Вселената
Индийски кораби бяха атакувани в Ормузкия проток
Везенков е награден като топреализатор в Евролигата
Над 600 мотористи откриха мотосезона в Петрич
Тайните на Ница: Една (не)стандартна обиколка на френската Ривиера (ВИДЕО)
Оставиха в ареста американеца, обвинен в палеж на военния завод в Чехия
Луис Енрике: Играем на трети пореден полуфинал, горди сме
Хакан Фидан: Турция трябва да бъде подготвена за оттеглянето на САЩ от сигурността на Европа
Дефектни бюлетини ще бъдат признати за валидни, съобщиха от ЦИК