Петима българи на Световното първенство по сноуборд

Петима български участници ще имаме на световното първенство за мъже и жени по алпийски сноуборд в Ендгадин (Швейцария), което започва на 20 март, информира БНР.
При жените ще стартира талантливата Малена Замфирова, която през този сезон стигна до второ място в старт от паралелния гигантски слалом за Световната купа и титла в отборния микс и 2 сребърни медала от шампионата на планетата за младежи и девойки.
Начело на мъжкия тим е четирикратният световен шампион при младежите за 2025 г Тервел Замфиров, който при мъжете стигна до две четвърти места за Световната купа, но в момента се лекува от грип и не е ясно дали ще участва на всички стартове. Заедно с него ще са и останалите ни медалисти при мъжете от шампионати на планетата Петър Гергьовски, Кристиан Георгиев и Александър Кръшняк.
Георгиев пътува за Ендгадин от Давос, където през уикенда спечели старт за Европейската купа по паралелен слалом, а във втория зае шесто място.
По програма на 20 е паралелният гигантски слалом, на 22-ри паралелният слалом, а отборната надпревара, в която се очаква страната ни да представляват световните шампиони от младежкото първенство Малена Замфирова и Тервел Замфиров, е на 23 март.
Прочети цялата публикация




Мондиал 2026: Решаваща среща за Иран, съдбата ще се реши в Цюрих
Испания ще премери сили с Ирак в последната си контрола преди Мондиал 2026
ФИФА: Иран ще се включи в Световното първенство по футбол в САЩ
Иран остава в Мондиал 2026: ФИФА и Тръмп потвърдиха участието на отбора
Луис де ла Фуенте с внимателна стратегия за Ламин Ямал преди Мондиал 2026
Маурисио Почетино с амбиции за ново предизвикателство във Висшата лига
Ашли Йънг сложи край на бляскавата си футболна кариера на 40 години
Почетино иска да се завърне във Висшата лига
Мястото на Иран на Мондиал 2026 е все по-несигурно, арестуваха шефа на федерацията
Салах се връща за последните битки на Ливърпул
30 години след смъртта ѝ: Създават документален филм за принцеса Даяна, базиран на тайни нейни записи
Традиция, тъкана с векове: Чипровци оживя в багри на Фестивала на килима (СНИМКИ)
Шеф Ангелов към Азис: По-извратен си, отколкото си мислех
Васил Василев: Най-голямата опасност пред „Прогресивна България” е ако не успеят да намерят отговори на въпросите на обществото
Берое взе ценни точки от Славия с класическа победа
Имах удивителен живот и не съжалявам за нищо, казва певецът Енгелберт Хъмпърдинк, който навършва 90 години
Писториус: Решението за изтегляне на американските войски от Германия беше очаквано
Примирие под обстрел: Израел нанесе 50 удара в Ливан за денонощие, има поне 7 жертви