100 стипендии за български специалисти в туризма от UN Tourism Online Academy

„Успяхме да осигурим 100 стипендии за български студенти, които да се обучават в UN Tourism Online Academy на Световната организация по туризъм към ООН и най-престижните образователни институции в света“, обяви министърът на туризма Мирослав Боршош при откриването на 41-вото издание на „Ваканция & СПА Експо“ 2025 – най-голямото туристическо изложение в България.
Министърът подчерта, че развитието на човешкия капитал е не по-малко важно от изграждането на инфраструктура или създаването на нови туристически продукти. „Тези стипендии са инвестиция в бъдещето на българския туризъм, защото ще дадат възможност на нашите специалисти да се обучават в ключови сфери като дигитална трансформация в туризма, маркетинг на дестинации, управление на събития и устойчиво развитие“, допълни още Мирослав Боршош.
Министър Боршош договори стипендиите за български студенти лично с генералния секретар на Световната организация по туризъм Зураб Пололикашвили по време на визитата му у нас по покана именно на Министерството на туризма. Повод за посещението бе подписването на писмо за намерение за домакинството на България на Деветата глобалната конференция за винен туризъм на UN Tourism.
UN Tourism Online Academy е глобална платформа, създадена през 2019 г. по време на 23-та Генерална асамблея на UN Tourism, и предлага 38 онлайн курса на няколко езика, включително английски, испански, френски, арабски и китайски. В момента в академията са записани близо 30 000 участници от цял свят.
100-те стипендии за България бяха обявени в откриващата реч на Мирослав Боршош в първия ден на най-голямото туристическо изложение у нас, което събира представители на туристическия сектор от България и света, предоставяйки възможност за създаване на нови партньорства, обмен на идеи и представяне на най-новите тенденции в индустрията.
Министър Боршош подчерта, че форумът е доказателство за динамичното развитие на българския туризъм и готовността на страната ни да отговори на съвременните предизвикателства. „Ваканция & СПА Експо“ е мястото, където се поставят основите на нови партньорства, успешни проекти и иновативни идеи, които ще укрепят позициите ни на световната туристическа карта“, допълни още министърът на туризма.
Тази година на изложението в Интер Експо Център, подкрепено от Министерството на туризма, са представени над 240 участници, сред които водещи туроператори, общини, хотели, национални и регионални туристически бордове на различни държави, а красивият щанд на България ще посреща посетителите до 11 март.
Прочети цялата публикация



Българин с нов рекорд и прибра 1 милион долара
Вълна от съкращения в технологичния сектор: AI се превръща в основен двигател на промяната
Слънчев бряг без персонал и с празни хотели
В навечерието на 24 май: За проф. Стоян Денчев след европейското му академично признание
Министър Илин Димитров представи приоритетите си за по-силен и устойчив български туризъм
Как един български египтолог превръща Древен Египет в приключение за деца
Матурата по български език ще се проведе утре от 8:30 часа
Треньорът на Левски: Помня Наско Сираков още като играч на Мондиала в САЩ
Торино и Пашата влизат в „Капана“ с продукция на световно ниво (ВИДЕО)
Стилияна Николова спечели три златни и един сребърен медал на Държавното първенство по художествена гимнастика
Неймар кацна с личния си хеликоптер на базата на Бразилия
ФИФА под прицел: Разследване за спекула с билети за Мондиал 2026
Зверев премина лесно през втория кръг на „Ролан Гарос“
Мечка с малко нападна в Румъния футболен деятел от Горна Оряховица, оперираха го
Завръщане към корените: Художничката Люба Шарин, която избра живота в България
Холанд публикува трогателно съобщение към Гуардиола: За мен беше огромна чест да работя с най-добрия, благодаря ти за всичко
Холанд публикува трогателно съобщение към Гуардиола: За мен беше огромна чест да работя с най-добрия, благодаря ти за всичко
СНИМКИ: Финалът на Лигата на конференциите между Кристъл Палас и Райо Валекано
Никола Цолов: Почувствах се предаден, но не могат да ни спрат
Пълна забрана за тротинетки в Албена през летния сезон