Тайният живот на най-загадъчния хотел в Холивуд - трупове, секс скандали и диви партита

В продължение на почти век хотел Chateau Marmont на булевард Сънсет в Холивуд е символ на лукса, тайнствеността и разюздания нощен живот. Това е място, където звездите намират убежище от любопитните погледи на журналисти, папараци и досадни фенове.
Зад тежките му завеси се разиграват сцени, достойни за холивудски сценарий – бурни афери, скандални раздели, мистериозни смъртни случаи и безумни купони, които продължават дни наред. Някои от най-големите знаменитости не просто са отсядали там – името им завинаги остава свързано с неговата мрачна слава.
Какво се случва зад стените на най-скандалния хотел в Холивуд и защо звездите не могат да му устоят?„Ако искате да ви видят – отидете в Beverly Hills Hotel. Ако не искате – отидете в Chateau Marmont.“
Тази препоръка от холивудски студиен бос от 1930 г. превръща хотела в място за дискретност, далеч от папараците. Говард Хюз, Барбра Стрейзанд, Уорън Бийти, Шарън Тейт и Роман Полански са сред редовните гости.
Режисьорът Николас Рей (създател на „Бунтар без причина“) се мести в хотела след като хваща съпругата си с 13-годишния си син. По-късно започва връзка със 16-годишната Натали Ууд, която отчаяно иска роля в неговия филм.
Бет Дейвис два пъти предизвиква пожар, заспивайки с цигара в ръка.
Джон Белуши (звезда от „Шоуто в събота вечер“) умира от свръхдоза в бунгалото си през 1982 г. Последните хора, които го виждат жив, са Робърт Де Ниро и Робин Уилямс.
Бритни Спиърс е изведена босонога, увита в одеяло, след кавга с приятеля си. Преди години е изгонена, след като размазва храна по себе си в ресторанта на хотела.
Линдзи Лоън натрупва сметка от 46 000 долара за храна, алкохол и цигари, но отказва да плати и е изхвърлена. Chateau Marmont остава символ на блясък, тайни и скандали. Днес достъпът до него е само за членове на частен клуб, а цените на нощувките варират от 850 до 1700 долара. Но както казва шефът на Columbia Pictures Гари Коен:
„Ако искаш да си в беда – иди в Marmont.“
Прочети цялата публикация



Секс признанията на The Rolling Stones: Разкриха бройките на рокаджиите, един от тях спрял да брои след 1800
Легендата Джина Лолобриджида щеше да навърши 99 години днес
Звездата от „Аватар“ Сам Уортингтън на 50: От строителен работник до спасител на Пандора
Епидемия от раздели в шоубизнеса в България
Футбол, инди-рок и евтина бира: Кой е Анди Бърнам - новият господар на "Даунинг Стрийт" 10
Пионерите на чалгата: Кои бяха те и къде са днес?
Актьорите от „Дунав мост“ 27 години по-късно: Къде са днес звездите на прехода?
Може ли Елена да е чернокожа и какво казва Нолан с "Одисея"?
Екшън героят Джейсън Стейтъм става на 59 г.
Режисьорът на „Маската“ Чък Ръсел почина на 74 години
Астронавт от НАСА показа „невъзможна“ снимка на Млечния път от МКС
Лекарарите се борят да спасят мъж, паднал с велосипед до село Драчево
Валентин Барко се присъедини към Челси с дългосрочен контракт
Даниел Вълчев няма да се кандидатира за президент
Япония и САЩ се намесиха на валутните пазари, за да спрат срива на йената
Мъж е с черепно-мозъчна травма след падане с тротинетка в Бургас
19-годишна е с опасност за живота след катастрофа край Айтос
Лечение на рак в Турция: Какво предлага Acibadem
Дневен хороскоп за 3 август: Овен – не действайте импулсивно днес, вълнуващи моменти за Телец