Извършва се психическа проверка

Каква ли идиотия ни кара да се подчиняваме на хора, които имат отношение към нас само ако сме представени в табличен вид? И имат грижа за нас само ако това е свързано с личната им печалба?
Днес, докато виеха сирените и аз очаквах да чуя дали това е техническа проверка или началото на физическото ни зануляване се замислих колко е крехка разликата.
Какво малоумно обяснение ще ни бъде дадено, ако не дай боже влезем във война? Някой в мозъчния тръст, който ни владее задавал ли си е въпроса как трябва да извърти нещата така, че ние, покорната биомаса да получим позив да умрем за нещо, в което не вярваме? Повече е! За нещо, което презираме или направо мразим? При това да умираме на големи порции без излишен драматичен шум.
Патриотизмът ще е позволен само в името на напълно непонятни за нас идеали. (Това с половете, завиранията на предмети по дупките и педофилията не сработи добре.) Как ще ни се обясни, че се налага да умираме за доброто на корпорациите? За печалбите на банките? Или за възможността да бъдем контролирани чрез парите си като бройлери в модерна птицеферма?
Може би ще се действа по шаблон. Ще ни се предлага да умрем за бъдещето на нашите деца, като преди това е направено всичко възможно да нямаме деца. За нашето бъдеще… Иначе кой ще изплаща тези тридесет годишни ипотеки? Сериозен съм.
Ще ни бъде ли позволено малко предсмъртен поетичен драматизъм? Ще можем ли да избираме да посветим смъртта си на научно техническия прогрес? 21 век сме! Да умрем за бъдещия литий, който ще бъде вложен в новия модел смартфон или електрически автомобил или на все по-невъзможната за нас медицина, до която ще се докосвате само в телевизионните репортажи? Да пукнем за бъдещето ни, в което е постановено, че ще бъдем работещи бедни и защо не работещи роби?
Ще има анализатори (в това съм сигурен), които ще правят паралел между днешните роби и едновремешните. Ще ви обясняват, че свободата е загуба на време, ресурс и дори може да ви разсее в служебните ви занимания. Ще доказват, че войни винаги е имало и ще има. И това не е страшно. И от това не се умира. Опа…! Следва дребния шрифт.
Мамка му, някой трансграничен хюмън ресурсен стартъп (обожавам новоговора на офисния планктон) ще патентова идеята да направи войната „еко“ и така да повиши доверието ни в нея! Нали? Какво му трябва на човек? Две соеви латета, една еко война и пишк@та да става! Вече го виждам като реклама спонсорирана от двадесет и девет независими нпо-та.
В една симпатична война ще можем да умрем бързо и безславно или бавно и безславно. Съжалявам, но славата не е предвидена за нас. От маркетингова гледна точка трябва да признаем, че нашите, как да ги нарека… животодържатели разчитат на нашата смърт защото вече е заложена в годишната инфлация.
Както и да е. Извършва се техническа… Пардон… Психическа проверка!
Прочети цялата публикация




Назначена е нова проверка на комплекс „Астория“ в Елените
Министър Абровски: От днес БАБХ въвежда 24-часови проби при разтоварването на всеки кораб със слънчоглед от трети страни
Няма опасност от ебола в Гърция
Шишков: Свлачището Смолян – Пампорово остава активно, то не е било регистрирано в МРРБ (НА ЖИВО)
Демерджиев за охраната на Борисов и Пеевски: Вложени са сериозни средства
Близо 2 тона животински продукти без документи са иззети на ГКПП „Капитан Андреево“
Йотова: Можем да счупим всяка верига, която оковава човешкия ум и душа - това ни завеща Ботев
Можем да счупим всяка верига, която оковава човешкия ум и душа - това ни завеща Христо Ботев, заяви президентът Илияна Йотова във Враца
Анна Калинская триумфира в драматичен четвъртфинал на Ролан Гарос
Апелативният прокурор на Пловдив е проверяван за оказан натиск върху висш полицай
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния