Дъщерите на Тони Бенет отново съдят брат си

Двете дъщери на Тони Бенет са завели нов съдбен иск срещу брат си, в който твърдят, че той незаконно е забогатял за тяхна сметка преди и след смъртта на баща им през 2023 г., предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Антония и Джоана Бенет са подали иск в понеделник в Ню Йорк срещу Д'Андреа „Дани“ Бенет, който е бил мениджър на баща им и ръководи семейния тръст.
„След смъртта на Тони Джоана и Антония откриха, че Дани е упражнявал пълен контрол върху баща им и финансовите му дела преди и след смъртта му чрез множество властови функции, с които Дани е злоупотребявал и продължава да злоупотребява за собствена финансова изгода“, се твърди в иска.
В него се казва, че Дани Бенет се е възползвал от това, че баща му в края на живота си е страдал от Алцхаймер, за да сключи сделки, с които да спечели милиони за себе си и за своята компания.
Tony Bennett’s Daughters File Suit Against Their Brother Alleging Financial Misdeeds
More: https://t.co/TCeDYdiBCL pic.twitter.com/y8KJRxyLDa
През юни миналата година сестрите заведоха дело срещу брат си, като поискаха да получат отчет за активите на баща си и твърдяха, че Дани Бенет ги е управлявал неправилно. Новият иск съдържа по-сериозни и по-конкретни твърдения за неправомерни действия.
В съдебните документи от предишния иск адвокатите на Дани Бенет казаха, че претенциите на сестрите са неоснователни и че са им били предоставени достатъчно счетоводни документи. Освен това, според тях, Тони Бенет се е доверил напълно на сина си и е му е дал това, което заслужава, тъй като Дани Бенет го е измъкнал от финансовите проблеми и е възстановил кариерата му.
Новият иск обвинява Дани Бенет, че се е облагодетелствал от „сделки, направени в негов интерес и е взел прекомерни и незаслужени комисиони“. Според завещанието на Тони Бенет четирите му деца трябва да си поделят всичко по равно.
Другият им брат, Даегъл „Дае“ Бенет, и вдовицата на певеца - Сюзън Бенет, също са посочени като ответници по делото.
В иска се казва, че сестрите са получили „едно-единствено скромно разпределение“ от 245 000 щатски долара за всяка от тях, което „далеч не се доближава до това, което те смятат, че имат право да получат“.
Те също така твърдят, че брат им се е отървал от предмети с голяма сантиментална стойност за тях по „злонамерен и репресивен начин“.
Тони Бенет, последният от големите изпълнителите на САЩ, отдаден на класическата американска песен и създател на нови музикални стандарти като I Left My Heart In San Francisco, почина през 2023 г.на 96-годишна възраст. През 2016 г. той беше диагностициран с болестта на Алцхаймер, припомня АП.
Прочети цялата публикация



Шая Лебьоф пиян в лоби на хотел
Принц Уилям показа невиждана СНИМКА на принцеса Даяна за Деня на майката
Фики подкара „Ламборгини Темерарио“ за половин милион
До 2430 години затвор? Големият процес срещу Имамоглу.
Фики Стораро си купи колата-мечта: Скъпо и мощно "Ламборгини" (ВИДЕО)
Сноуборд общността се обедини в подкрепа на Малена Замфирова – Брат й Тервел с трогателно послание
Хайди Клум и дъщеря ѝ Лени с нова съблазнителна фотосесия по бельо (СНИМКИ)
Българската държава по времето на цар Симеон (893 - 927) - нов поглед към историческите събития
Френските власти разследват близък приятел на принцеса Даяна за трафик на жени и сексуален тормоз
Новият ключов играч във властта в Техеран
Infiniti с първи модел от 10-ина години
Ясни са четирите финални плейофа за Мондиал 2026 от Зона Европа
Полицията търси помощ за намирането на жената, намушкала четирима чужденци в София
Чехия - Ирландия 2:2 (4:3 след дузпи) /репортаж/
Легендата Един Джеко и Босна си осигуриха дуел за Мондиал 2026 срещу Италия
Жълт код за валежи в половин България: идват гръмотевици и сняг в планините
СДВР издирва жена, намушкала четирима чужденци в центъра на София