Ново "земетресение" в тениса: Най-добрите в света искат повече пари в "Големия шлем"

Не мина и месец от делото на PTPA, което разтърси света на тениса, а той вече преживя ново земетресение. Според френското издание "L'Equipe" 20 от най-добрите тенисисти и тенисистки са изпратили писма, в които настояват за значително увеличение на наградните фондове на турнирите от Големия шлем.
Преди месец PTPA заведе дело срещу ATP, WTA и ITF, за което говори и Новак Джокович на турнира в Маями. Сега 20 от най-добрите тенисисти и тенисистки изпратиха писмо директно до организаторите на турнирите от Големия шлем - Аустрелиън Оупън, Ролан Гарос, Уимбълдън и US Open. Според френското издание "L'Equipe", което първо съобщи за писмото, наградните фондове на турнирите от Големия шлем се увеличават всяка година, но това не е достатъчно.
Миналата година наградният фонд на Ролан Гарос беше 53,478 милиона евро, или близо 16% от приходите на турнира, оценени на 338 милиона. В NBA играчите получават гарантирано половината от общите приходи, което е много повече, отколкото в тениса, а подобно е положението и в други големи спортове, пише L'Equipe.
Рекорден награден фонд беше отбелязан миналата година на US Open - около 75 милиона долара, което означава, че приходите от турнира са били около 500 милиона. Следващият турнир от Големия шлем е Ролан Гарос, който ще се проведе от 25 май до 8 юни, а премиите ще бъдат обявени след около 20 дни. Всички очакват с нетърпение да видят каква сума ще получат играчите. През миналата година организаторите на Ролан Гарос осигуриха 7,82% по-голям награден фонд в сравнение с 2023 г., като общата сума достигна 53,48 милиона евро. Шампионите на сингъл, и в двете надпревари, получиха по 2,4 милиона евро, а финалистите - по 1,2 милиона.
Все още не е известно кои тенисисти и тенисистки са подписали писмото, за което съобщава L'Equipe.
Прочети цялата публикация



Звездите в тениса готвят протест срещу Шлемовете: искат повече пари
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Флорентино Перес: Най-добрите играчи ще са в Реал Мадрид
Франция тръгва към нова световна слава: Дешан признава – Испания е фаворит, но "петлите" са готови за битка
Истината за "истините" на Тръмп
Пробивът на промяната
Последната перла в короната
250 години САЩ, а всичко се върти само около Тръмп
Един от най-великите шампиони в тениса направи поразително признание
Световната 114 - Мая Чвалинска пише история на "Ролан Гарос"
Монтела: Късметът не беше с нас, няма нужда да обвиняваме никого
ДР Конго съобщи за 933 потвърдени случая на ебола, включително 245 смъртни
Десет от Парагвай изхвърлиха Турция с най-бързия гол на Мондиал 2026
Въпреки примирието: Израел нападна Ливан
Стив Уиткоф все пак е отпътувал за Швейцария за преговори с Иран
Паник атаки сковавали Михаела Филева с години (ВИДЕО)
Международен фестивал на лавандулата се провежда в Чирпан
България очаква близо 1 милиард евро по четвъртото плащане от ПВУ
Празнуваме светец, чиито мощи лекуват
САЩ и Иран изпратиха преговарящи за среща в Швейцария