Започна подаването на заявки за участие в Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка"

Националният тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка" ще се проведе на 30 и 31 август 2025г. (събота и неделя ) в балнеолечебния курорт Старозагорски бани - национален културен, курортен и туристически обект, намиращ се на 15 километра северозападно от гр. Стара Загора, в полите на Средна гора. Посетителите ще имат възможност по време на престоя си да посетят природния феномен „Богородична стъпка" и да се потопят в богатото културно-историческо наследство в района на Старозагорските бани.
Основна цел на фолклорния форум е съхраняване на българските народни традиции и обичаи – извор на непреходната сила на българския корен и дух, носещи посланията на вековната ни култура и бит.
В събора ще вземат участие групи, представящи народни традиции и обичаи, певчески и инструментални групи, изпълняващи изворен фолклор, фолклорни танцови групи, клубове и ансамбли, индивидуални изпълнители на народно творчество, детски фолклорни, танцови, инструментални и певчески колективи.
Заявки за участие в събора се приемат до 4 август 2025 г.
Организаторите ще изготвят програма на събора, в която се посочват дата, час и сцена за явяване на всички състави и изпълнители, подали предварителна заявка до посочения срок.
Програмата за събора ще бъде публикувана на официалния сайт на Община Стара Загора, Facebook страницата на Отдел Култура - „Култура и туризъм към Община Стара Загора" и изпратена на участниците по посочен от тях e-mail или по пощата.
19-ото издание на Националния тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка" се провежда с подкрепата на Община Стара Загора, Общество за фолклор и Общински фолклорен ансамбъл „Загоре".
Прочети цялата публикация




„ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ“ ПРОДЪЛЖАВА С „ЕДИН ГРАМ ЛЮБОВ“: Национален кастинг, партньорство с Башар Рахал и нова книга
Ердоган – двуликият „Янус“ от Анкара
Станка Златева и Армен Назарян седнаха на една маса
Започна аварийно-временно укрепване на покрива на баня „Горна баня“
Пиза триумфира срещу Емполи за Купата на Италия без участие на Росен Божинов
Намериха метеорит край Монтана
Над 36 000 фенове на "Левски" на националния стадион за сблъсъка с АЕК
Хееренвен измъкна точка от Аякс – Християн Петров отново с участие в Ередивизи
От Ормуз до Магреб: геополитическият обхват на кризата в Персийския залив
Стилияна Николова спечели сребърен медал в индивидуалния многобой на Световното първенството по художествена гимнастика във Франкфурт
Голям разрив на върха: Тод Боули може да напусне Челси
Невиждан скандал разтресе Египет: селекционерът на Салах колабира след бой между съпруги (видео)
Дарението от „Мач на Надеждата“ вече е в Бургас: КОЦ получи апаратура за над 111 хил. евро
Нова цензура в Русия: маркират всяка тема за наркотици в културата
Dream Fest превръща Бургас в сцена
Пребитото 5-годишно дете в Новачене вече е в съзнание и извън реанимация
5-годишното дете, пребито от баща му в Новачене, излезе от реанимация
Изведоха от Реанимация 5-годишното дете, което беше транспортирано в критично състояние в „Пирогов“ след домашно насилие
Шишков: Най-вероятно ще поискам оставката на ръководството на ВиК - Шумен