Феновете на Черно море: Разочарованието е огромно, това беше комедия

Организираните привърженици на Черно море излязоха с критична декларация относно състоянието и поддръжката на любимия им стадион "Тича". Конкретният повод за недоволството бе начинът, по който се отводняваше терена преди мача с Ботев (Пловдив).
Ето какво пишат те: ДЕКЛАРАЦИЯ: До ръководството на Футболен клуб Черно море Варна От името на Национален фен клуб Черно море Варна Относно: Последния мач с Ботев Пловдив, трагичните и комични мерки за отводняване на терена и окаяното състояние на стадион "Тича"
Уважаеми ръководители на ПФК Черно море, с голямо разочарование и недоумение наблюдаваме състоянието на нашия стадион и управлението, свързано с него. Последният мач срещу Ботев Пловдив постави в центъра на вниманието трагичните условия, в които се намира самият стадион "Тича". Признаваме, че природните условия не зависят от никого, но бездействието и неспособността на ръководството да реагира адекватно на наводнението, което доведе до отлагането на мача, са неприемливи. Мерките за отводняване на терена, предприети по време на мача, бяха не само недостатъчни, но и комични. Тези действия оставят сериозни въпроси относно подготовката и управлението на съоръжението, което е символ на нашия клуб и град. Не можем да останем безучастни към тези нелепи способи, които накърняват не само престижа на ПФК Черно море, но и на феновете, които с любов и отдаденост подкрепят клуба. Няма оправдание за състоянието на стадиона, който трябва да бъде в състояние да осигури безопасност и комфорт за зрителите и играчите. Изправени сме пред факта, че нашият стадион, който е част от наследството на града, не отговаря на стандартите за най - обикновен съвременен спортен обект.
Ние, като фенове на ПФК Черно море Варна, сме готови да подкрепим клуба във всяко начинание, което води към развитието му, но не можем да останем безучастни към състоянието, в което се намира нашият стадион. Разочарованието е огромно!
С уважение, Национален фен клуб Черно море Варна.
Прочети цялата публикация