Информационен бюлетин – 7 април 2025

София. Криминалисти от столичното Първо РУ задържаха автора на кражба от голям магазин на бул. „Асен Йорданов“. При обиск в дома на криминално проявения мъж са намерени и иззети черна и бяла техника, посуда и др. вещи, обект на престъпление. Разследването започнало на 2 април, когато управителят на обекта заявил в полицията, че от магазина били откраднати яке, блендер, мултикукър, прахосмукачка и 27 бр. енергийни напитки на стойност над 500 лв. Веднага след подаване на сигнала служителите на реда извършили необходимите действия и установили и задържали автора на престъплението - 30-годишен софиянец, известен на полицията за кражби. По случая било образувано бързо производство по чл. 194 от НК. При процесуално-следствените действия, извършени в дома му в ж.к. „Дружба“, били намерени и иззети два телевизора, микровълнова печка, блендер, лед смесител за мивка, лед лампи, 14 тигана, комплекти прибори за хранене и козметика, за които задържаният признал, че са обект на кражба от същия магазин, както и от търговски обект на същата верига. Продължава работата по документиране на престъпната му дейност. Материалите по случая са докладвани на Софийска районна прокуратура. На задържания е повдигнато обвинение по чл. 194 от НК с наложена мярка за неотклонение „подписка“.
Над 50 г марихуана и електронна везна бяха иззети от служители на столичното Шесто РУ при личен обиск и от дома на криминално проявен младеж при акция срещу наркоразпространението в София. На 3 април пред жилищен блок в ж.к. „Славия“, по получена оперативна информация, криминалисти спрели за проверка 18-годишен младеж, известен на полицията за наркотици. При обиск у него били открити три полиетиленови топчета, съдържащи марихуана с тегло около 17 г. Младежът бил задържан с полицейска мярка до 24 часа, а по случая образувано досъдебно производство по чл. 354А от НК. В хода на специализираната полицейска операция, при последвалите процесуално-следствени действия от жилището на задържания, били иззети два полиетиленови плика с марихуана и електронна везна. Резултатите от изготвената експертна справка показват, че теглото на иззетия наркотик е 53,13 гр. Материалите по случая са докладвани на Софийска градска прокуратура. На младежа е повдигнато обвинение по чл. 354Аот НК и му е наложена мярка за неотклонение „парична гаранция“.
Перник. Случай за разследване на побой доведе до разкриване на престъпление, свързано с разпространение на наркотици. Всичко започнало на 4 април със сигнал от 34-годишен перничанин, който се явил в районното управление с оплакване, че предишния ден негов познат му е нанесъл побой. При преглед в столично лечебно заведение лекарите установили фрактурата носа. Разследващите полицаи започнали досъдебно производство за причиняване на средна телесна повреда. В хода на предприетите процесуално-следствени действия бил установен извършителят на деянието – 31-годишен перничанин. При претърсване на жилището му били открити и иззети плик и кутия, съдържащи твърдо бяло вещество с общо тегло около 80 грама, реагирало на амфетамин при направения полеви тест. Полицаите обискирали и жилището на потърпевшия, където открили една доза амфетамин. И двамата мъже са криминално проявени, познати на органите на МВР. 31-годишният е бил задържан за до 24 ч. с полицейска мярка. Действията по разследването продължават под ръководството на прокуратурата
Видин. Близо 750 г нарязан тютюн без бандерол, пакетиран в пет плика, иззеха служители на РУ-Видин от местна жителка. Тя била спряна за рутинна проверка в петък сутринта на ул. „Антон Страшимиров“ в града. Полицейските служители съставили на жената акт по Закона за акцизите и данъчните складове. По случая в районното управление е образувана преписка.
Пазарджик. Служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Пазарджик иззеха алкохол без бандерол. Полицаи от сектора извършили проверка на магазин в града и установили, че 40-годишният му собственик държи в обекта и прилежащо складово помещение 175 литра алкохол без бандерол. Ракията, предназначена за търговия, е иззета и е започнато досъдебно производство.
Хасково. При проверка на два автобуса с турска регистрация полицейски екипи от Хасково и Харманли задържаха големи количества безакцизни цигари и стоки с лого на защитени марки. На 3 април около 21 часа те извършили проверка на двете превозни средства по време на почивката им на паркинг „Бисерска Гергана“ край Харманли. В пътниците и автобусите са намерени и иззети общо 5360 къса цигари без бандерол от различни марки и 2373 артикула –парфюми и обувки, носещи лого и надпис на защитени марки без разрешение на правопритежателя. Съставени са 5 акта по Закона за акцизите и данъчните складове и е образувано досъдебно производство.
В РУ-Хасково попаднали двама братя от Симеоновград. Младежите, на 21 г. и 19 г., направили признания, че са проникнали в имот в с. Узунджово, откъдето откраднали девет чувала с нацепени дърва за огрев, които върнали с протокол.
Сливен. Служители на РУ-Котел разкриха случай на телефонна измама. На 4 април възрастен мъж, жител на община Котел, подал сигнал, че спрямо него е извършена измама. По-рано същия ден той бил въведен в заблуждение чрез телефонно обаждане от непознат, че помага на органите на реда за залавяне на телефонни измамници. Въвлечен в популярната схема, той предал сумата от 11 000 лева и 3 000 евро. След успешно проведени незабавни полицийски действия е установен човекът, взел поисканите пари - мъж на 30 години от село Градец. Задържан е за 24 часа. Парите са иззети в пълен размер. Образувано е досъдебно производство.
Стара Загора. На 5 април на тел.112 в РУ-Казанлък е получен сигнал от млад мъж, че същия ден около 16 ч. му е нанесен побой в с. Александрово от двама негови познати. Те му отнели личната карта, кутия цигари, сребърен синджир, златна гривна и 100 лв. Образувано е досъдебно производство по чл.198 ал.1 от НК. В резултат на проведените незабавни оперативно-издирвателни действия полицейските служители установили двама мъже на 21 и 19 години, които са задържани за срок до 24 часа.
Същата нощ във Второ РУ-Стара Загора е получен сигнал, че от стопански обект в Стара Загора е извършен опит за кражба на медни елементи, представляващи части от локомотив. На място е изпратен полицейски екип, който установил трима мъже на 45, 28 и 25 години, направили опит да извършат кражбата. Те са задържани за срок до 24 часа. Щетите са в процес на установяване. Образувано е досъдебно производство по чл.195 вр.чл.18 от НК.
Благодарим, че цитирате коректно информацията от Пресцентъра!
Прочети цялата публикация



Привържениците на Локомотив Пловдив с остри критики към общината заради стадиона
Община Благоевград спечели делото срещу МОСВ за отказаните 715 хил. лв. разходи по проекта за Анаеробната инсталация
Газпром обсъжда с Турция продължаване на договорите за доставка на газ
Лечение в чужбина при неврохирургични заболявания: информационни срещи с проф. д-р Зафер Токташ във Варна
Паметникът на дядо Добри ще бъде изграден от врачански камък и поставен в парк „Гео Милев“
Американски министър: Афганистанецът, стрелял по двама от Националната гвардия, се е радикализирал в САЩ
Магнитни бури на 29 ноември 2025: NOAA с официална прогноза
От блясъка на Холивуд до тенис елита: Ейса Гонсалес в диалог със Серина
Млади украинци в Германия: защо напускат Украйна
Трениран от българин и сравняван с Меси - това е новият диамант на световния футбол
БНТ ще избере представител за „Евровизия“ чрез риалити шоу
Барселона си хареса норвежки национал от РБ Лайпциг
Интер насочи поглед към младата звезда на Хайдук Сплит
Инициативата "Елха на доброто" ще се проведе за десети юбилеен път в Бургас
Сметосъбирането в София: Столична община продължава да поддържа чистотата със собствен ресурс
Киев за взривения руски танкер в Черно море: Не сме ние!
Путин: Ако Европа иска война с Русия, ние сме готови
"Коледното селце" на Банско няма да се състои, поради нещастен случай и смъртта на организатора