AI инфлуенсърка се кандидатира за кмет на Рим (ВИДЕО)

Франческа Джубели – първият италиански виртуален инфлуенсър, създаден с помощта на изкуствен интелект – официално обяви кандидатурата си за кмет на Рим. Това ще бъде първата в историята на Италия гражданска листа, създадена и ръководена с подкрепата на AI, която ще участва в местните избори в столицата през 2027 година.
Сертифицирана от Meta и със стабилна база от близо 12 000 последователи, Франческа вече е позната в онлайн пространството с ангажираността си към граждански, технологични и културни теми. Нейната кандидатура не е просто медиен трик, а част от мащабен проект с визия за дигитално и приобщаващо управление.
През последните месеци Франческа, известна като блогърка в сферата на кулинарния туризъм, направи символична провокация по повод наближаващите европейски избори. Сега обаче, с обявяването ѝ за кандидат-кмет на Рим, тази провокация се превръща в конкретно политическо действие.
Вижте тази публикация в Instagram.
Проектът, озаглавен AI ❤ Rome, е създаден от трима професионалисти – Емилиано Белмонте, Валерия Фосатели и Франческо Джулиани – с активното съдействие на изкуствен интелект. Тяхната цел е амбициозна: да предложат модерна, технологично ориентирана алтернатива на настоящото управление на кмета Роберто Гуалтиери.
„Това не е просто дигитален експеримент, а реална платформа за активна гражданска позиция“, подчертават създателите на движението. В следващите две години те планират да отворят инициативата към професионалисти, млади хора и граждански и културни организации, които искат да се включат в изграждането на нова визия за Рим.
Вижте тази публикация в Instagram.
Прочети цялата публикация



Социалистът Еманюел Грегоар е новият кмет на "прогресивен" Париж (снимки/видео)
Социалистът Еманюел Грегоар е новият кмет на Париж ВИДЕО
Шая Лабъф се замеси в скандална сцена в Рим (СНИМКИ)
Шая Лебьоф пиян в лоби на хотел
Гориха плакати с лика на Мелони на демонстрация в Рим ВИДЕО
Разделените Натали и Орлин от "Ергенът" пуснаха чалга дует (ВИДЕО)
До 2430 години затвор? Големият процес срещу Имамоглу.
Байдън се появи на погребението на Джеси Джексън: Забравих за Путин и Си повече, отколкото хората знаят за тях ВИДЕО
N-ти зам.-кмет напусна Терзиев
Шарл Льоклер се ожени за инфлуенсърка
Испания - Сърбия 3:0 /репортаж/
Хутите заплашват да влязат във войната, ако атаките срещу Иран продължат
200 км на ток, plug-in хибрид и 20 000 евро по-евтин: Lynk & Co 08 поставя немците в неудобна позиция
Виктор Муньос бележи за Испания срещу Сърбия (видео)
Виртц с ново пападение за Германия
За изненада на всички Алла Пугачова се появи с бастун
Млади мъже мамят наивни купувачи с фиктивни продажби на багери и коли
Актриса от култови български филми: Срам ме е, че прося, но нямам от какво да живея
За първи път: ЦИК пуска мобилно приложение за изборните протоколи