Безглутенов козунак за 59 лева продава съпругата на Кирил Петков - Линда

Съпругата на Кирил Петков продава козунаци за по 59 лв. Линда Петков от години върти малка сладкарница и пекарна в центъра на София, в която предлага безглутенови десерти. И тази година за Великден тя отново предложи на клиентите си безглутенови козунаци, и то 4 вида.
59 лева струват големите козунаци от 1 кг. Тези по 500 грама струват 34 лв., показа проверка на "България Днес" в сайта на сладкарницата на Петкова.
Това значи, че Линда не вдига цените за празника напук на огромната инфлация, която има в България. През миналата година козунаците на Линда бяха на същата цена. За първи път обаче канадката с българско гражданство няма да пусне изделията в свободна продажба. А единствено чрез предварителна поръчка.
"Поради ограничен капацитет на изпълнение козунаци ще се правят само със записване", пишат от екипа на съпругата на Кирил Петков.
В същото време Линда си търси нов работник, но не майстор на безглутенови десерти, а продавач. От няколко седмици госпожа Петкова се опитва да намери касиер за сладкарницата си.
Откакто мъжът ѝ вече не е премиер, а само депутат, Линда все по-често може да бъде засечена в ателието си за сладки изкушения. Въпреки че е шефка, тя продава, приема поръчка и обслужва клиенти.
Прочети цялата публикация



Стефан Антонов: Модернизацията на бойната ни авиация – срамна история за 17 години нехайство и саботажи
Сдружение за еднократна употреба
През 2025 г. българите са доплатили над 745 млн. лв. за лекарства по НЗОК
БНБ пусна сребърната монета „Преображенски манастир“, пред централата се изви опашка (СНИМКИ)
Милионите на подземния свят: Какво наследство оставиха убитите босове на прехода и къде са децата им днес
Дини остават необрани край Любимец заради сринати изкупни цени
Васил Божков на 70 г.: Непознатите факти за хазартния бос
Кирил Петков "полетя" на плаж Корал (СНИМКА)
Близо 800 000 лева обезщетение плати Община Благоевград за смъртта на 44-годишен мъж, загинал след бягство от бездомни кучета
ДПС: През 2020 г. Демерджиев си купува „Порше“ за 1795 лева
Арестуваха училищна директорка в Пловдив за обществена поръчка за стотици хиляди
Българите отпаднаха в сериите на Евро 2026 в Париж
Одитът на кода с помощта на AI е новата норма в разработката на Linux ядрото, смята Линус Торвалдс
Почина съпругата на загиналия в Газа капитан Марин Маринов
Пластичен хирург: Трябва да спрете цигарите поне 4 седмици преди операция и да не пушите минимум 4 седмици след нея
Разходите за пенсии надхвърлиха 5,4 млрд. евро от началото на годината
След два дни в неизвестност: Намериха български митрополит блъснат от кола в Манхатън
Латвия разкри незаконен тунел под границата си с Беларус
Варна осигури втори специализиран микробус за превоз на хора с увреждания