Шкварек: ПП-ДБ се превъплъщава в същинска ромска партия за няколко дена

В продължение на над 20 години в район "Илинден", съвсем недалеч от центъра на столицата ни, съществува потресаващо, незаконно гето от типа, който можете да видите единствено на места като Индия. Около река "Суходолска" наши съграждани са си откраднали терени, построили катун и заградили реката, в която изсипват тонове боклуци. Жителите на квартала от години се оплакват не просто от съществуването на гетото, а от набези, кражби, тормоз. Буквално преди дни пак в същия квартал се случи нещо потресаващо - наркомани на 13, 18 и 22 години изтезавали клошар на 39 да проси и да им дава парите. Когато не се справил го подложили на зверски мъчения в продължение на часове и удавили в шахта/мазе с вода. Всичко това са реалностите на живота във и около подобни гета от "мумбайски" тип, навсякъде по света.
Това коментира във "Фейсбук" Кристиян Шкварек.
Тази година, най-после, бе взето решението за заличаване на гетото. Решение, което би трябвало да бъде подкрепено от буквално всички, особено радетелите за "върховенство на правото". Да де, ама така се случва, че за последните избори ППДБ разчитат на ромски пастор да им носи гласове от същия квартал. Следва организиране на протест СРЕЩУ махането на гетото от страна на ромския пастор и кандидат-депутат от листата на ППДБ - Марин Тихомиров, на който се появява и самият Кирил Петков. Междувременно, Лена Бориславова пише сърцераздирателни дитирамби за жителите на катуна, а Найо Тицин споделя с умиление снимки на 19-годишни ромски майки, които живеят в него. Активистка от Българския Хелзински Комитет, която се оказва също член на ПП, поема публично каузата. ППДБ се превъплъщава в същинска ромска партия за няколко дена.
Което е напълно разбираемо с оглед чистия им интерес от гласовете, които пастор Тихомиров носи в квартала, но ги поставя в дълбок дисонанс с уж основното им послание - върховенство на правото и закона. Как така изведнъж правото отива в кофата, когато става въпрос за това да си предпазиш гласовете, които местен ромски пастор ви осигурява? Стига се до там вчера, 14 април, Кирил Петков да се обажда на Терзиев, който звъни на районния кмет Емил Бранчевски да спре бутането. Бранчевски, който е избран от квотата на "Спаси София", но ги напусна, се оплаква от „политическа подмяна“ и натиск. При това за нещо, което е незаконно. Следва заповед от Европейския съд за правата на човека, където връзките на мрежата от съдии около ДБ е пословична, забраняваща България да предприема мерки по бутането на къщите. Става въпрос за цяла акция на ППДБ, лидерите им, кмета им Терзиев, та чак Европейския съд и връзките им там. Акция по спасяването на едно незаконно, опасно гето, просто защото там имат пастор, който им носи гласове.
И въпреки всичко това напусналият Спаси София районен кмет Бранчевски днес УСПЯ да приведе акцията в действие и гетото, в крайна сметка, е бутнато. Най-после, след повече от 20 години, и въпреки КОЛОСАЛНИТЕ, организирани усилия на ППДБ, Петков, Лена, Найо, Терзиев, та чак съдиите на ДБ в ЕСПЧ да спрат това. Толкоз за борбата за "върховенство на правото".
Абсолютно навсякъде, където европейска столица се управлява от либерали, гетата са задължителни. От Брюксел и Париж до Лондон и Виена, градските ляво-либерали са сформирали политически съюз с местните афро-арабски гета, от където им идват гласовете. Винаги под шапката на "борба за човешки права", толерантност и прочее.
Предупреждавах, че е неизбежно да се случи и в София, ако я управляват либералните партии. Следващото гето, което очаквам да бъде бранено от ППДБ, БХК, Терзиев и целокупните борци "за човешки права" е афганистанското такова между Женския пазар и Лъвов мост. Ако някой въобще реши все пак да го разтурва.
Прочети цялата публикация



Чехия: Завой надясно с много неизвестни
Ерлинг Халанд в ролята на Дядо Коледа: Футболната звезда донесе празнична магия на децата в Манчестър - ВИДЕО
Българска политическа култура в действие! Депутати се бият като в кръчма, парламентарният ред в хаос! /Видео/
Българите в шпионажа на Марсалек: агенти или полезни идиоти
Хиляди излязоха на протест в Будапеща с искане за оставката на Виктор Орбан
"Дошло е време народът да се изправи срещу враговете си"
Млади жени и секс играчки: нови снимки на Епстийн с Тръмп
Асен Василев: Най-големият проблем на България е начинът, по който тя се управлява в момента
Оставката не е катарзис: протестът трябва да продължи
Какво пишат медиите в Германия за оставката в България
Първият дипломат на Москва: Това е нагъл опит за въвеждане на военен контрол над украинската територия
Вълнуващи празнични емоции, филми и звездни концерти в коледната програма на БНТ 1
Седем военни загинаха при атака с дронове и бомби срещу колумбийска база (видео)
Юноша на Левски подписа своя първи професионален договор
Любомир Дацов: Удължителният бюджет е шанс да не бъде пропиляна още една година
Серията LG SIGNATURE с изкуствен интелект дефинира премиум домакинските уреди на CES 2026
Мария Захарова: Военната партия на Фон дер Лайен ще плаща репарации на корумпирания режим в Киев
Тежък удар за ПСЖ: Героят Матвей Сафонов със сериозна контузия след триумфа в Междуконтиненталната купа
Столична община удължава срока за кандидатстване по Фонда за млади таланти на София
Военна помощ за Украйна, доставена с 9000 камиона, 1800 вагона и 500 самолета