Google има незаконен монопол в онлайн рекламата, реши съдия

Американски съдия постанови, че технологичният гигант Google има монопол в технологиите за онлайн реклама. Министерството на правосъдието на САЩ, заедно със 17 американски щата, съдиха Google с аргумента, че технологичният гигант незаконно доминира над технологията, която определя кои реклами трябва да се поставят онлайн и къде. Това е второто антитръстово дело, което Google губи за една година, след като беше решено, че компанията има монопол и върху онлайн търсенето.
Прочети цялата публикация



Кабо Верде изтръгна точка от Уругвай след зрелищно 2:2
„Без коментар“: Белият дом изтипоса Тръмп върху своя версия на обложката за GTA VI
Шотландия с първа победа на световни финали от 36 години!
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
Канада предлага забрана на социалните мрежи за деца под 16 години
Нощта на титаните в САЩ: Меси, Мбапе и Холанд класираха Аржентина, Франция и Норвегия на 1/16-финалите
Новият директор на Пирин, Г. Калпакчиев: Не съм собственик на клуба, а кандидат-купувач, одитът ще реши дали сделката ще се случи
Българската конфедерация по кикбокс и муай тай си има нов прдседател
75-годишната Джейн Сиймор разкри как остарява безупречно и естествено
Левски е в битка със Спартак Москва за алжирския халф Усем Мрезиг
Подкрепа за Монтела и футболистите на Турция
Любо Пенев готви мощен трансферен удар?
Проучване: Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник
28-годишен шофьор навлезе в насрещното край Свищов, при челен удар загина другият водач
Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ (ВИДЕО)
Какви са глобите за шофьорите в Гърция?
Левски тества силите си срещу Етър в Правец, „сините“ на крачка от испански трансфер
Разкриха подробности за смъртоносния пожар в Полски извор