В село Бисер ползват вода от цистерни заради завишен манган

Четвърти ден харманлийското с. Бисер се снабдява с вода за битово-хигиенни нужди от цистерни след предписанието на РЗИ Хасково от 17.04., заради завишеното съдържание на манган в питейната вода. „В селото живеят около 700 д., сред които няма недоволство и напрежение от тази ситуация. Хората си купуват за пиене и за готвене минерална вода от магазинчетата в селото. В близост до с. Бисер няма разработени мини за добив на метали, но повишеното съдържание на манган се появява периодично във водата от много години.“, каза за РСЗ кметът Валентин Найденов:
Прочети цялата публикация




Шотландия с първа победа на световни финали от 36 години!
Ползата от украинската афера - поданици на търпимостта
5 юни 1967 г. Шестдневната война
BG-Alert за бедствие: Река Черна наводни село Тича, потоп на много места в страната
Има ли опасност река Стряма да излезе от коритото си
"Много хубаво беше на Клептуза едно време"
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
Зов за помощ
Азербайджанската кухня – легенди, поезия и вино
Варненското село Бата избира кмет на балотаж
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това
СНИМКИ: Победата на Аржетина и рекордът на Меси
НА ЖИВО: Франция - Ирак, стартовите 11
Партньорството между Мъри и Дрейпър стартира с успех в Ийстбърн
Шампионката Мая Джойнт изхвърча още на старта в Ийстбърн
Партньорството между Мъри и Дрейпър стартира с успех в Ийстбърн
Климатичните промени заплашват различно отделните видове пчели
Предупреждение към Путин: полският външен министър заяви, че атака срещу Полша би била „лудост“
Как електромобилите превземат света