Изместиха за неделя мача Интер - Рома

Домакинският сблъсък на Интер срещу Рома официално беше отложен за неделя, 27 април, поради обявения национален траур заради погребението на папа Франциск, информира sportal.bg. Това се случва въпреки предположенията, че ръководството на Серия "A" може да направи изключение и да запази мача в събота, за да не лиши "нерадзурите" от ценно време за почивка преди техния сблъсък от Шампионската лига с Барселона.
Италианският министър на гражданската защита и морската политика, Нело Мусумечи, обяви във вторник сутринта, че съботните мачове няма да се проведат, след потвърждението, че погребението на папа Франциск - който почина в понеделник - ще се проведе в същия ден в Рим. Това означаваше отлагане на трите мача от 35-ия кръг на Серия А, насрочени за този ден: Комо-Дженоа, Интер-Рома и Лацио-Парма.
Въпреки това, решението предизвика дебати, особено по отношение на възможността за пренасрочване на мача на Интер за неделя, което би довело до значително намалено време за възстановяване за "нерадзурите" преди първия полуфинален мач от Шампионската лига като гост на Барселона, насрочен за сряда, 30 април.
В резултат на това се появиха информации, че Серия "A" обмисля да направи изключение, за да избегне поставянето на Интер в неравностойно положение по време на такава решаваща фаза от техния сезон. Решението беше да се запази мачът в събота, но да се отложи началният час с почти три часа, премествайки го от 19:00 на 21:45 българско време.
Въпреки това, ситуацията се промени по-късно вечерта, когато Серия "А" официално обяви, че Интер-Рома ще се играе в неделя, с начален час, насрочен за 16:00 ч.
Комо-Дженоа също беше отложен за неделя (начален час в 13:30 ч.), а Лацио-Парма за понеделник (начален час в 21:45 ч.), съответно.
С наближаващия решаващ сблъсък от Шампионската лига срещу Барселона следващата седмица и дербито "Дела Мадонина" за Купата на Италия, насрочено за сряда, беше предположено, че "нерадзурите" обмислят да отложат домакинския си мач срещу Рома за друг уикенд, потенциално дори след средата на май. Въпреки това, този сценарий беше отхвърлен от Серия "А", която го счете за потенциално увреждащ целостта на лигата - особено след като Интер и Наполи в момента са с равен брой точки на върха в таблицата.
Окончателното решение означава, че ще има 78 часа между началния час на мача на Интер срещу Рома и техния мач от Шампионската лига като гост срещу Барселона.
Прочети цялата публикация




Едоардо Бове се разбра с английски тим и разтрогва с Рома
Ювентус победи Рома у дома и се доближи до върха
Лудост за Ел Класико: има списък с 300 000 чакащи за мача, Реал привика Бензема
Раздялата на ЦСКА с вратар е въпрос на време
Алонсо скочи на Чоло: Някои неща са неприемливи
Чистката в ЦСКА продължава
ЦСКА проявява интерес към доскорошен съотборник на Меси
Жозе Моуриньо пожела нападател на Наполи
Галатасарай стартира преговори за нежелания в Интер Давиде Фратези
Ужасно! Фен на Лийдс е починал на стадиона преди мача с Ман Юнайтед
На вниманието на домакините: Храни, които не трябва да оставяте в хладилника
Голям празник е днес. Много българи черпят за имен ден
НИМХ: Бъдете внимателни и бъдете готови за виелици
Една зодия много ще реве днес
Турция спира кешовите плащания на злато
Мадона заведе младото си гадже и децата си в Мароко (СНИМКИ)
Имен ден: Красиви имена черпят днес заради Началника на общежитието
Директорът на Столичния инспекторат: На терен работят 61 снегорина в София, няма установени заледявания
Река Струма скъса дига край Батановци
Ситуацията в Батановци е спокойна, пропукалата се дига е възстановена