Диана Дамянова: Никак, ама никак не съм фен на Терзиев!

Никак, ама никак не съм фен на Терзиев.
Това призна във "Фейсбук" Диана Дамянова.
Първо, ако беше пристоен човек, знаейки /без/спорната биография на семейството си, никога не би се съгласил да бъде издиган за висок пост именно от демократичната общност, щото то тази работа е като дървено желязо.
Второ, ако беше пристоен човек, нямаше да се съгласи да бъде издигнат от т.н. демократична общност по недемократичен път, т.е. като решат шефчетата /това по Ленчето/като решат на маса и и го съобщят надолу за изпълнение. Продажбата на кметския пост е едно от най-нечестните и скъпо платени /в електорален план/ действия на ръководството на ПП.
Трето и последно, не мисля да се е подобрила София, където съм родена и живяла през целия си живот, не виждам не само онзи демократичен скок, но не виждам дори и белег за него.
Не съм фен на Терзиев… Поне малко да беше да се научил да артикулира идеи, ама то това е като да искаш от Петков да проговори на български език.
Но това , което прави „соевата демокрация /по Мицов/ е не само недемократично, но е и налудничаво.
Техните очаквания били излъгани! Ами че то и моите очаквания са излъгани, ама аз не съм в безпринципна коалиция с внучето на ДС, не ми е обещано да си поделим властта, като я спечелим и не аз се оказах леко извън играта, като властта беше спечелена.
Същата тази спасяваща София групичка, която си позволява с дадената и от соята/ по Мицов/ сила да бъде последна инстанция на доброто и на злото, да наводнява със своите абсолютно нелепи кадри общината, да нравоучителства и поучава, докато през това време със силата , дадена „свише” си налага решенията, дори когато са безумни.
Но… цялата тази циркова групичка и в частта ѝ спасители и в частта ѝ внучета, въобще нямаше да е в общината, ако на втория тур на кметските избори Бонев не беше приложил хватка, с която „хакна” социологическите екзитполове и успя през целия ден на гласуването да наложи усещането, че Терзиев бие с две/три към едно.
Което силно демотивира потенциално гласуващите за Ваня Григорова. Когато твоят кандидат пада с три към едно, няма кво да се разхождаш до секцията…
Което не беше честно, но измислил го, направил го, успял, а успелите не се критикуват.
Така, веднъж продал своето политическо бъдеще на Терзиев /не се наемам и да мисля каква е цената на тази покупко-продажба/ , спасителят от София беше принуден да фейсне реалността. Простата реалност, че няма мнозинство за да получи обещаният му в замяна пост.
И след близо две години гърчове, сега обикаля медията в истеричен рев, че… Терзиев бил човек на Пеевски.
По този повод искам да кажа, че когато сложни обществени процеси се обясняват с изключително прости обяснения, то или става дума за гениалност…. или за обикновена глупост.
Прочети цялата публикация



Новият собственик на Левски: Искам чрез клуба да върнем българския футбол на световно ниво
Чикагото се закани да подкрепи Диана Димитрова в съда срещу Рая Пеева
Когато гладуването се превърне в болест: Колко опасни са хранителните разстройства?
Валерия от "Ергенът" стресна мрежата със СНИМКА в инвалидна количка от Бали
Борис взе втора поредна победа в „Като две капки вода”
Унгария - тайният агент на Русия в ЕС или просто един полезен идиот?
Диана Димитрова съди Рая Пеева
Диана Дамянова за оставката на Сарафов: Има натиск, той се опита да постъпи полудостойно
Христо Крушарски: В Арда може да са надигнали глава, ама да пазят равновесие
Ще успеем ли този път да изберем управление за по-дълго?
Пожар изпепели къща в квартал "Виница" във Варна (видео)
Ето кой е Играч на мача Левски - ЦСКА 1948
Левски: Шампи27ни сме! Тази титла е за всички левскари по света
Axios: Нараства разривът между страните от Персийския залив
Има ли БНТ нещо против комбинацията на жълт и син цвят
Левски е новият шампион на България (СНИМКИ)
Левски взе 27-та си титла
Коалиционен партньор критикува Фицо за подкрепата му за приемане на Украйна в ЕС
Две ученически писма ще представят област Русе в националната кампания "Думите на свободата"