Стара Загора е домакин на нов театрален фестивал /обновена/

Старозагорският драматичен театър "Гео Милев" подготвя нов театрален фестивал. Той се нарича „Нови открити сцени +“ и ще се проведе в дните от 16 до 21 юни на сцените на Културен център „Стара Загора“ и Държавна опера-Стара Загора, тъй като продължава ремонта на сградата на Драматичния театър.
Подбрани са заглавия, оценени като културни събития през последните две години от театралната критика в България. Това са стойностни спектакли, които нашата публика трябва да види, каза Светла Тодорова, директор на културната институция. Тя допълни, че плановете са фестивала да стане ежегодно събитие.
Паралелно с програмата ще се проведат и четири уъркшопа, като един от тях ще бъде воден от холивудския актьор Димитър Маринов. Уъркшоп ще има и румънският режисьор Теодор Попеску, като неговото представление „Как погребахме Сталин“ също ще може да бъде видяно в рамките на фестивалните дни.
Домакините ще представят премиера на „Магьосникът от Оз“, както и представленията „Швейк през третата световна война“ и „Масло от Кипарис“.
Сред селектираните заглавия, които може да види старозагорската публика са: „Майка Кураж и нейните деца“ от Бертолт Брехт на Сатиричния театър, Хамлет на театър „Българска армия“, „Обществен враг“ на „Малък градски театър зад канала“, „Коприна“ на Драматичен театър – Пловдив, „Ботушът“ на Драматичен театър Стоян Бъчваров – Варна. Международното участие на румънския театър „Матей Вишниек“ в Сучава е с две представления- „Как погребахме Сталин“ и „Завръщане у дома“, като спектаклите ще бъдат със субтитри, съобщи Сия Петкова, експерт „Реклама и маркетинг“ в старозагорския театър.
Ще гостува и класа на Боряна Георгиева от НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ с представлението „Римлянката“ от Алберто Моравия.
Прочети цялата публикация



Обявени са резултатите от фестивала „От Игнажден до Коледа – традиции и съвременност“
Старозагорският куклен театър се включва в кампанията “Милион за вибрафон“
Кукленият театър в Стара Загора се включва в кампанията „Милион за вибрафон“
МРРБ отпусна парите за модерен площад от Универсалния магазин до пазара в Стара Загора
„Милион за вибрафон“: Училище в Стара Загора събира средства за нов инструмент
Спортна програма в Стара Загора за периода 19 – 20 декември
Спортна програма в Стара Загора за периода 19 - 20 декември
Асен Златев ще запази мълчание до становището на съда
Безплатна ин витро процедура е наградата в кампанията „Пожелай си“ 2026
Дебора от Стара Загора празнува Коледа с ново гадже (СНИМКИ)
Черно море започна контролите с победа срещу познат съперник
Неочакваната страст, която споделят Доналд и Мелания Тръмп
Виктор Орбан: Предлагам да продължим бунта срещу Брюксел
Дига се пропука край Батановци след вливането на река Конска в р. Струма
Ирански лекар твърди, че властите са убили десетки, включително деца, в Нейшабур
Лидия Енчева срещу рускиня на финала в Египет
Специя и Петко Христов продължават да пропадат
Как двойките да планират бюджета си през 2026 г. без рискове