Доналд Тръмп: Имам собствен краен срок по отношение на войната в Украйна
Президентът на САЩ Доналд Тръмп, който по време на предизборната си кампания обещаваше да прекрати войната в Украйна в първия си ден на поста, заяви днес, че има свой собствен краен срок за решаване на конфликта и че Украйна и Русия трябва да преговарят, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Имам собствен краен срок", каза той пред журналисти в Белия дом малко преди срещата си с министър-председателя на Норвегия Юнас Гар Стьоре.
Тръмп заяви, че вярва, че руският президент Владимир Путин ще го послуша по въпроса за спиране на ударите срещу Украйна, след като по-рано днес призова руския си колега в публикация в социалната си мрежа "Трут соушъл" да спре с атаките.
Малко след това докато влизаше в Белия дом заедно с норвежкия премиер, Тръмп бе попитан от журналист дали смята, че Путин ще го послуша. "Така мисля", отговори Тръмп.
Прочети цялата публикация



Проклятието на войните от среден мащаб застигна Тръмп
Тръмп е убеден, че войната в Украйна може да приключи чрез преговори
Защо руският пропагандист Владимир Соловьов нападна Джорджа Мелони?
Тръмп заяви, че не изключва възможността да изпрати американска делегация в Москва за преговори за войната в Украйна
Зеленски изключи Червения площад като мишена в Деня на победата, но ВСУ ще действа "огледално" при руски атаки
Експерт: Украинците напредват. Но да не изпадаме в еуфория
Пикантни новини около частната среща на Доналд Тръмп с крал Чарлз III
Да не бързаме с фанфарите след разгрома на Орбан
Изтича срокът Тръмп да получи от Конгреса разрешение да продължи ударите срещу Иран
Доналд Тръмп: Канцлерът Мерц да спре да се меси в иранския въпрос
Американците от кораба с хантавирус ще бъдат тествани в Небраска
Путин: Западът излъга всички за разширяването на НАТО и предизвика конфликта в Украйна
Bloomberg: Световните петролни резерви се изчерпват с рекордни темпове
Путин: Готов съм за среща със Зеленски, но в Москва и не за преговори, а като последна точка в конфликта
Рубио и Уиткоф посрещнаха катарския премиер в Маями
Терор в Прага: Ултраси на Славия нахлуха и атакуваха играчи и фенове на Спарта
Ивелин Попов с реакция след расистския скандал с Антоан Конте
Разложкият алпинист Георги Колевичин покори връх Макалу (8485 м) в Хималаите
Увеличават се пострадалите колоездачи, двама са в сериозно състояние
Лео Меси и Луис Суарес направиха на пух и прах канадци