Удостоиха Роджър Федерер с огромна чест

Роджър Федерер ще даде старт за тазгодишното автомобилно състезание 24 часа на Льо Ман през юни, съобщиха организаторите в четвъртък.
Швейцарският тенисист ще свали знамето, за да започне 93-ото издание на престижната надпревара за издръжливост на 14 юни на пистата "Сарт" в северозападната част на Франция.
Всяка година известна личност дава начало на надпреварата. Миналогодишното издание беше отбелязано от присъствието на френския треньор Зинедин Зидан, който спечели световната титла като футболист в края на миналия век.
"Ще бъде огромна привилегия да приветстваме Роджър Федерер в състезанието 24 часа на Льо Ман. Неговото влияние се простира далеч отвъд тениса", съобщават организаторите.
Федерер, носител на 20 титли от турнирите от Големия шлем, коментира, че това е огромна чест.
"Винаги съм бил очарован от ангажираността, прецизността и издръжливостта, които (състезанието) изисква", категоричен е той.
Ферари спечели последните две издания на 24 часа на Льо Ман. Швейцарецът Себастиен Буеми е четирикратен победител и триумфира последно с Тойота през 2022 година.
Прочети цялата публикация



Челси подписа договор с бившия английски национал Дани Уелбек
Александър Зверев назова най-трудния си съперник на корта
Челси с ново попълнение: Максенс Лакроа пристига от Кристъл Палас
Доналд Тръмп: Войната продължава, ако преговорите се провалят! Ще попитам Путин за руските сателити над Иран
1055-километрова магистрала в Западна Сахара ще се казва "Президент Тръмп“
Рок ветерани с тежък характер: Как я карат "в пенсия" най-чепатите оцелели звезди
Феран Торес с неочаквана връзка с България: големият герой на Испания осиновил куче от дряновски приют
Соня Колтуклиева: Май Румен Радев не е лидер на партия, а чиър лидер на отбор мажоретки
Кими Антонели разкри какви съвети е получил от Роджър Федерер
Лацио подписа с Данильо Дуки
Франческо Пио Еспозито очаква удължаване на договора му с Интер
Кметът на Малко Търново: Няма и следа от проекта за разширението на пункта при границата с Турция
Огромен е интересът към профилактичните прегледи в Детската болница „Света Анастасия“
Детското отделение в ловешката болница е затворено до края на август заради ремонти