БНР Стара Загора | 28.04.2025 06:00:32 | 21

Отбелязваме Световния ден за безопасност и здраве при работа


Статистиката на трудовите злополуки в област Стара Загора показва, че регионът се справя сравнително добре. На този етап е ограничен броят на инцидентите. Това коментира пред Радио Стара Загора конфедералният секретар на КТ "Подкрепа"  Александър Загоров. По думите му има известно напрежение във всички производства.

"При селското стопанство в региона на Стара Загора не е ясно как стоят нещата с трудовите договори. Поради тази причина не се съобщават и трудовите злополуки в този сектор. Нашата основна грижа е да подпомагаме диалога. Той е много съществена част от безопасността и здравето при работа. Много повече неща ще се свършат за доброто на хората и просперитета на предприятията, когато се работи в екип", каза Александър Загоров.

Коментарът на Александър Загоров е по повод Световния ден за безопасност и здраве при работа, който отбелязваме ежегодно на 28 април. Тази година той ще премине под мотото “Революционизиране на здравето и безопасността: ролята на Изкуствения интелект и дигитализацията на работното място“.


Прочети цялата публикация