Делян Добрев видя потенциал за още 12 реактора у нас

България няма да се ограничи само с изграждането на двата нови блока в АЕЦ "Козлодуй", заяви председателят на бюджетната комисия Делян Добрев по време на среща във вторник в София между български доставчици и американската компания "Уестингхаус", по чиято технология AP-1000 ще бъдат проектирани и построени VІІ и VІІ блок. Според бившия енергиен министър България разполага с най-добрите условия в Европа за развитие на ядрена енергетика - висока обществена подкрепа от над 70 процента от населението, политическа воля, както и опит в сектора и подготвени площадки за нови мощности. "Ако успеем да осигурим купувачи за произведената електроенергия, няма причина да спираме със седми и осми блок", коментира Добрев.
Прочети цялата публикация



Казахстан и Европейският съюз: Изграждане на следващата глава на стратегическото партньорство
Румен Христов: Много ми се иска да е възможна единна кандидатура за президент между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Макгин: Попадението ми срещу Хаити не бе красиво, но на кого му пука (ВИДЕО)
Хулио Веласкес: "Със супер презаредени батерии съм"
Майкъл Олисе ли ще е новата голяма звезда на Световното
„Мислехме, че умираме“: Оцелял разказа за челния сблъсък на влаковете край Локорско
Какво ще стане, ако Путин реши да нападне балтийска държава
Украйна удря по логистиката на Русия: как успя и колко още?
Yettel става първият телеком в България с до 4 години гаранция за смартфони
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Инж. Александър Тодоров е новият шеф на АПИ
Горивата поевтиняват: очакват се нови понижения до края на седмицата
Земетресение в НБА: Янис Адетокумбо преминава в Маями Хийт!