Старозагорската прокуратура обжалва "парична гаранция" на задържан за порнографски материали на деца

Районна прокуратура - Стара Загора внесе чрез Районен съд - Стара Загора в Окръжен съд - Стара Загора протест срещу наложена мярка за неотклонение „гаранция“ в размер на 1500 лв. на К.К., на 38 г. Той е задържан с постановление на наблюдаващия прокурор на 25.04.2025 г. и е привлечен като обвиняем за това, че на 24.04.2025 г. в гр. Стара Загора е държал - чрез лаптоп, порнографски материали за създаването на които са използвани лица, изглеждащи като ненавършили 18-годишна възраст - видеофайлове и снимки – престъпление по чл. 159 ал. 6 от Наказателния кодекс.
Районна прокуратура - Стара Загора е внесла искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо К.К. С определение Районен съд - Стара Загора не е уважил искането на прокуратурата, като е определил мярка за неотклонение от „гаранция“ в размер на 1500 лв.
Разследването е установило, че К.К. съхранявал на лаптоп и свързаният към него външен хард диск множество файлове, снимки и видео с порнографско съдържание. На снимките се виждат лица от женски пол на видима възраст между 6 и 15 години. На някои от тях е установено, че е снимано малолетно лице. В случая са събрани доказателства, че К.К. е направил снимки с порнографско съдържание на дете, което е на видима възраст не повече от 4 години. Установено е, че мъжът е държал множество други порнографски материали, заснети чрез използване на скрита камера.
Очаква се разглеждането на протеста от Окръжен съд - Стара Загора.
Прочети цялата публикация




Срещу 500 евро гаранция освободиха доставчика, нападнал Ивайло Мирчев
Освободиха срещу парична гаранция мъжа от скандала с Ивайло Мирчев
Освободиха срещу парична гаранция мъжа, задържан след инцидента с Ивайло Мирчев
Корупционният скандал в Украйна: застрашен ли е Зеленски
Таен свидетел уличил ОПГ-то на Благо Коцев - вижте разпита, в който строителният бизнесмен разказва как са му искали подкупи (СНИМКИ/ДОКУМЕНТ)
Освободен под гаранция е мъжът, задържан след конфликт с Ивайло Мирчев
Павел Дуров: Френската прокуратура обвинява Х и Мъск в същите престъпления, извършвани от местното правителство
Бивш футболист на „Нефтохимик“ задържан при зрелищна акция: Откриха хеликоптер и близо 250 кг марихуана
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния
Тръмп: Израел и "Хизбула" спират размяната на удари, войските на Нетаняху се връщат обратно
Украинският външен министър: Украйна е по-полезна за НАТО като член на Алианса, отколкото извън него