Вратите на Макларън за Карлос Сайнц не се затворени

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун заяви, че е напълно възможно в бъдеще Карлос Сайнц отново да кара за тима от Уокинг, за който той се състезава през 2019 и 2020 година.
В своите два сезона с британския екип Сайнц записа първите си две качвания на подиума, финиширайки трети в Бразилия през 2019, след което завърши втори в Италия година по-късно. Испанецът обаче напусна Уокинг в края на сезон 2020, за да се присъедини към екипа на Ферари, с който изкара четири години преди да премине в Уилямс в началото на настоящата кампания.
В интервю за испанското издание Marca Браун заяви, че Сайнц би бил подходящ кандидат за място в Макларън, ако такова се освободи в бъдеще. В момента британският тим разчита на Ландо Норис и Оскар Пиастри, които са с дългосрочни договори.
„Ако имаме свободно място, разбира се, ние ще помислим за Карлос. Но точно сега ние разполагаме с Ландо и Оскар, които са с дългосрочни договори, но ако по някаква причина ситуацията се промени и Карлос е свободен, аз имам неговия телефонен номер в моя указател“, заяви Браун, който коментира и решението на Ферари да се раздели със Сайнц, за да привлече седемкратния световен шампион Люис Хамилтън. „Не е толкова просто, има много фактори, които играят роля. Люис е седемкратен шампион и няма много възможности, които да ти позволят да привлечеш такъв спортист в твоя отбор. Но в същото време Карлос беше страхотен с нас, добър приятел и страхотен пилот, радвам се, че аз не бях в ситуацията да правя този избор“, каза Браун.
Прочети цялата публикация




17 души са ранени след кошмарен инцидент с химикали в басейн в Испания
Голям пожар в Милано, властите призоваха хората да останат по домовете си
Карлос Алкарас с послание към Синер след триумфа на Уимбълдън
Тейлър Суифт плати 160 000 долара за сигурността на сватбата си в Ню Йорк
Минало в забрава: Една от най-емблематичните бани в София се руши
Като оставим настрана помилването, американската нация има право да научи за досиетата на Фаучи
Дронове атакуваха Русия: Удар по танкер и затворени летища
Русия затваря жп прелезите по границата с Финландия
Може ли НАТО да укроти гнева на Тръмп
Финландия удължава строгия закон за границата
Илиян Радулов се класира за втория кръг на квалификациите в Пособланко
"Сподели хоризонта: Доведи млад човек на концерт!“
Калин Стоянов с нов сигнал до и.ф. главния прокурор срещу Демерджиев и шефовете на ГДБОП и ДАНС
ДПС поиска прокуратурата да провери за извършено престъпление МВР, ГДБОП и ДАНС заради справките за полетите на Пеевски
14 дни без следа от Наталия: Пастрокът й е забелязан на километри от Константиново
Майки от цялата страна излизат на протест за по-високо майчинство през втората година
Защо инцидентите с камиони са толкова тежки и по-често завършват с жертви?
Дара надмина Азис: "Bangaranga" измести "Сен Тропе" и вече е най-слушаната българска песен