46-годишна е издъхнала в болница след инцидента на спирка в Щутгарт, няма доказателства за терористичен акт

Няколко души са били тежко ранени, след като днес автомобил се вряза в група хора край трамвайна спирка в центъра на югозападния германски град Щутгарт, съобщиха от противопожарната служба, предаде ДПА. Според публикация на полицията в Щутгарт в "Екс" ранените са поне осем, пише БТА.
Шофьорът на автомобила е бил задържан, обявиха от полицията.
Германският в. “Билд” написа, че със сигурност става въпрос за най-малко шестима ранени, а говорител на полицията заяви пред вестника, че "точният брой все още не е известен”. Полицията допълни, че някои от пострадалите са с тежки травми.
Според очевидци автомобилът е ударил и жена с детска количка, а на кадри от мястото на произшествието се вижда изпочупена детска количка върху релсите на градската железница.
Въпреки че противопожарната служба определи случилото се като произшествие, полицията не характеризира обстоятелствата около случилото се.
Инцидентът е станал на трамвайната спирка “Олгаек” в центъра на града в провинция Баден-Вюртемберг.
Мястото на инцидента е отцепено и на мястото има пожарникари, полиция и служители на спасителните служби.
Според говорителката на полицията ползването на спирката от страна на градския транспорт е преустановено. По думите ѝ в момента се разпитват свидетели.
Превозното средство, причинило инцидента, е тъмен луксозен джип “Мерцедес-Бенц”.
Прочети цялата публикация



Жена е в болница след рязко спиране на автобус в Бургас
Икер Касияс разкри за изключителен жест извън терена от Меси: Бях поразен!
Москва след удара на ВСУ в Старобилск: Цинизмът на европейците в Съвета за сигурност на ООН е извън контрол
Рок динозаврите на бивша Югославия - между носталгията и юбилейните турнета
Ашраф Хакими пред съда: Звездата на ПСЖ отрича обвиненията в изнасилване
Главният прокурор на САЩ: Не мога да обясня защо сега повдигаме обвиненията срещу Кастро
Тигър избяга от частен зоопарк и нападна човек
Гала не е шофирала от 20 години заради травмиращ инцидент (ВИДЕО)
Столичната полиция издирва няколко човека заради стрелбата в "Надежда" (Обновена)
Дъщерите на "Краля на блуса" Би Би Кинг обвиняват в убийство най-близките му сътрудници
40 години без незабравимата Леа Иванова
Телефонът ви се зарежда цяла нощ? Ето какво причинявате на батерията
Какво не е наред с алкалната диета?
„Тренд“: Над половината българи вече гледат с оптимизъм на бъдещето на страната
Райнов: Искаме да спечелим баража, но нямаме болни амбиции
Джил Байдън със стряскащо признание: Мислех, че Джо получава инсулт
По слабото място на Кремъл! Володимир Зеленски обяви нови далекобойни операции срещу Русия
Корабът на ужасите MV Hondius плава отново след смъртоносната епидемия от хантавирус