3:0 за ЦСКА в Стара Загора и осма поредна загуба за "Берое" от "армейците"

„ЦСКА“ спечели гостуването си в Стара Загора на „Берое“ с класическото 3:0. „Армейците“ не срещнаха особена съпротива срещу един от най-удобните си опоненти в родния футбол и логично взеха трите точки. Загубата почти елиминира всякаква възможност „зелено-белите“ да мислят за място, осигуряващо им бараж за европейските клубни турнири. Поражението за "Берое" е осмо поредно от ЦСКА. На практика от 2021г. старозагорци не могат да постигнат дори равенство срещу този съперник. Изненадата в тима на домакините беше включването на български играч – Станислав Йовков, който зае мястото на левия бек.
Срещата започна по-добре за старозагорци. Леаднро Годой можеше да отбележи при открили се две ситуации в самото начало, но пропусна. Безпогрешен в 14-та минута обаче беше Илиян Илиев, който с хубав удар от наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота за 1:0 в полза на ЦСКА. "Берое" отговори с опасен удар на Годой, който стража на "червените" изби, но топката попадна във връхлитащия в наказателното поле на ЦСКА Салидо. Вместо да отбележи обаче футболистът на старозагорци прати топката над вратата. До края на полувремето беройци не успяха да създадат нещо по-интересно, докато "червените" сигурно владееха топката.
След почивката „Берое“ притисна ЦСКА. Старозагорци опитаха да създадат нещо по-интересно и да два пъти бяха близо до това, но последният пас просто липсваше. Постепенно „червените“ укротиха своя съперник. Ключов момент в срещата беше двойната смяна, която наставника на гостите Александър Томаш извърши. В игра в 64-та минута влязоха Иван Тасев и Санянг, които замениха Фаетон и Илиан Илиев. Промените се оказаха „златни“ за Томаш. В 76-та минута, при бърза контра, именно Тасев отбеляза за 2:0. Всичко в мача приключи в 83-та минута, когато оставеният напълно непокрит в наказателното поле Санянг отбеляза за 3:0. До края „Берое“ можеше да получи и четвърти гол, но на два пъти „червените“ пропуснаха.
Загубата сложи край на всякакви надежди на „Берое“ за нещо повече от доиграване на сезона във втората четворка. Поражението е осмо поредно за тима от Стара Загора, който не може да вземе дори равен срещу ЦСКА от вече далечната 2021г.. Двубоят ще се запомни и с транспарант, който феновете на домакините разпънаха срещу наставника на столичния тим и бивш старши треньор на „Берое“ Александър Томаш. Реакцията на привържениците срещу специалиста е по повод шамара, който Томаш удари на юноша на беройци при последния двубой между двата тима, игран на 8 март в Стара Загора.
Прочети цялата публикация




150 деца от 8 старозагорски училища ще участват в спортното състезание „Мисия здрави деца“
Берое изправен пред тежко изпитание: Евентуален спасителен бараж без фенове и солена глоба
Програма за предпоследния кръг в Първа лига
Ботев Пловдив обедини 15 от 16 тима за ТВ правата, внасят искане до БФС
Три мача от групата на изпадащите в Първа лига ще се изиграят днес
Поредният кръг в Първа лига започва с два мача от втората четворка днес - програма
Програма за поредния кръг в Първа лига
БФС отлага лицензите на Дунав Русе и Септември, Локомотив Пловдив и Арда с условно разрешение за евротурнирите
Започва 32 кръг в Първа лига - какво предвижда програмата?
За поредна година в Стара Загора ще се проведе състезанието „Млад огнеборец“
„Дисни” залага на Бебе Йода за голямото завръщане на „Междузвездни войни” в кината
Срещата Си-Путин очертава нов стратегически курс за отношенията между Китай и Русия
Франция е против НАТО да участва в международна мисия за гарантиране на корабоплаването в Ормузкия проток
Кметът на Благоевград М. Байкушев награди 55 дейци на образованието и културата по повод 24 май /Снимки/
Канада удари Норвегия в голов трилър на Световното по хокей
Задържаха още 14 известни лица за притежание, употреба и разпространение на наркотици в Турция
Финландия прегази Латвия и продължава без грешка на Световното по хокей
Д-р Михайлов, КОЦ-Пловдив: Мъжете също могат да развият рак на гърдата